
Programy InsERT
InsERT nexo PRO to znacznie więcej możliwości dla Twojego biznesu. Zamień swój system InsERT GT na nexo PRO – w maju zrobisz to aż 80% taniej. W prezencie otrzymasz multimedialne szkolenie krok po kroku z obsługi nowego programu, a w przypadku upgrade'u do Subiekta nexo PRO – również roczną licencję do modułu POS - interfejs dotykowy.
Zostań PRO! i już dziś dołącz do grona zadowolonych użytkowników nowoczesnych programów dla firm oraz biur rachunkowych linii InsERT nexo PRO. Od 1 do 31 maja 2025 te wielokrotnie nagradzane programy kupisz od 50 do aż 70% taniej.
Ukazała się wersja 54. InsERT nexo/nexo PRO. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami. Jeśli posiadasz Abonament, wszystkie aktualizacje możesz pobierać i instalować bezpośrednio z poziomu programu.
Firma EUROCERT Sp. z o.o., wystawca podpisów i pieczęci kwalifikowanych, a także certyfikatów PSD2 i QWAC, padła ofiarą cyberataku, co może powodować problemy podczas podpisywania dokumentów.
Informujemy, że od 15 stycznia 2025 obowiązują nowe ceny Abonamentów na aktualizacje programów InsERT nexo/nexo PRO oraz InsERT GT.
Od 7 stycznia 2025 obowiązują nowe ceny teleKonsultanta dla użytkowników programów InsERT nexo/nexo PRO oraz InsERT GT. Zmiany obejmują zarówno standardową cenę usługi, jak i promocyjną, dostępną przy jednoczesnym zakupie Abonamentu do programu.
Ukazała się wersja 53. InsERT nexo/nexo PRO. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami. Jeśli posiadasz Abonament, wszystkie aktualizacje możesz pobierać i instalować bezpośrednio z poziomu programu.
Prawne
Sejm przyjął Pierwszy Pakiet Deregulacyjny, który wprowadza zmiany dla przedsiębiorców. Szczegóły w artykule.
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, który ma wejść w życie 1 stycznia 2026 roku. Nowe przepisy mają usprawnić działanie organów skarbowych, uprościć obowiązki podatników oraz doprecyzować przepisy, które do tej pory budziły wątpliwości interpretacyjne. Co dokładnie się zmieni?
Projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada wprowadzenie okresu przejściowego dla KSeF, który potrwa do końca 2026 roku. W tym czasie obowiązywać będą specjalne ułatwienia i odstępstwa od docelowych zasad funkcjonowania systemu. Zapoznaj się z najważniejszymi z nich.
Ministerstwo Finansów informuje o wprowadzeniu możliwości stałego korzystania z trybu offline24 przy wystawianiu faktur. Wcześniej zakładano, że będzie to jedynie tryb przejściowy. Co to oznacza w praktyce?
W momencie uruchomienia Krajowego System e-Faktur (KSeF) przedsiębiorcy zyskają możliwość przesyłania e-faktur z załącznikami. Choć nie będzie to obowiązkowe, rozwiązanie może ułatwić dokumentowanie bardziej złożonych transakcji.
Ministerstwo Finansów przygotowuje ułatwienia w zakresie wystawiania faktur dla konsumentów (B2C) w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). Dotychczas przepisy uniemożliwiały rejestrowanie takich faktur w KSeF, jednak według najnowszych informacji ma się to zmienić.
Ministerstwo Finansów przedstawiło zaktualizowany harmonogram wdrażania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Poznaj terminy wprowadzenia obowiązkowego systemu.
Biznesowe
Przedsiębiorcy niebędący osobami prawnymi mają w tym miesiącu więcej czasu na uregulowanie składek ZUS za marzec. Ustawowy termin płatności przypada w późniejszym terminie niż zwykle, ze względu na układ kalendarza.
Ministerstwo Finansów udostępniło aplikację mobilną e-Urząd Skarbowy (e-US), która umożliwia łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do usług podatkowych bezpośrednio z poziomu smartfona. Sprawdź, jakie możliwości oferuje aplikacja.
Czym są koszty uzyskania przychodów? Jak ustalić, czy dany wydatek można zakwalifikować do kosztów podatkowych? Jak określić datę poniesienia kosztu podatkowego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!
Błędy w księgach rachunkowym mogą prowadzić do zniekształcenia zapisów oraz niewiarygodnego obrazu przedsiębiorstwa w sprawozdaniu finansowym. Dlatego istotne jest ustalenie poziomu istotności, który pozwoli na właściwe ujęcie korekt w księgach rachunkowych. Jak zakwalifikować błędy z uwzględnieniem poziomu istotności?
1 stycznia 2025 roku zmieniły się przepisy dotyczące składki zdrowotnej, które obniżają wartość minimalnej składki dla części przedsiębiorców. Dodatkowo mogą oni teraz wyłączyć z dochodu, od którego nalicza się tę składkę, przychody i koszty związane ze sprzedażą środków trwałych.
Z końcem roku kalendarzowego większość podmiotów gospodarczych kończy również rok obrotowy, co wiąże się z obowiązkiem sporządzenia i złożenia rocznego sprawozdania finansowego. Przedstawiamy kluczowe informacje na temat wymagań oraz zasad sporządzania e-Sprawozdania Finansowego.
Jeszcze tylko do 20 lutego przedsiębiorcy mają czas na podjęcie decyzji o formie opodatkowania na 2025 rok. Odpowiedni wybór może przełożyć się na znaczące oszczędności. Sprawdź, które rozwiązanie jest najbardziej opłacalne w przypadku Twojej działalności.