InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

InsERT nexo - Korzyści z posiadania aktywnego abonamentu

Program: Biuro nexo, Gestor nexo, Gratyfikant nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Licencje

​Aktywny abonament pozwoli na aktualizację programu, w której zostaną ujęte:

1. Zmiany prawne

Czyli dostosowywanie programów do zmieniających się przepisów np. nowe wersje deklaracji, plików JPK_VAT czy innych zmian, które będą wychodziły w okresie trwania abonamentu.

2. Nowe funkcjonalności

Możliwość korzystania z funkcji dodawanych we wszystkich wersjach, które pojawią się podczas trwania aktywnego abonamentu.

3. Rozszerzenie funkcjonalności

Niektóre funkcje programu są dostępne tylko przez okres trwania (aktywności) abonamentu.

Usługę e-Abonamentu mogą Państwo nabyć w sieci dystrybucji na terenie całego kraju.Generowanie jednolitych plików e-Kontroli na potrzeby kontroli skarbowych.

Od 01.07.2018 każdy przedsiębiorca będzie zmuszony generować plik e-Kontroli, gdy fiskus tego zażąda. Aktywny abonament pozwala utworzyć go w module e-Kontroli w programach Subiekt, Rachmistrz oraz Rewizor nexo.Możliwość automatycznego pobierania oraz zainstalowania aktualizacji z okna programu.

Podczas aktywnego abonamentu program powiadomi użytkownika o nowej aktualizacji, którą można pobrać i zainstalować bezpośrednio z oprogramowania.Aktualizacja kursów walut.

Ściąganie tabel NBP w momencie ich publikacji oraz możliwość pobrania kursów ze starszego okresu. Dodatkowo wymagane jest, aby mieć podłączone Konto InsERT.Pobieranie danych adresowych kontrahentów z bazy adresowej GUS.

Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi w programach Subiekt, Rewizor, Rachmistrz oraz Gestor nexo program pobierze dane z Głównego Urzędu Statystycznego, a następnie wprowadzi je do programu.Weryfikacja podatnika VAT w systemie VIES.

Programy Subiekt, Rewizor, Rachmistrz oraz Gestor nexo mają możliwość sprawdzenia aktywności VAT (VIES). Program może też sprawdzać automatycznie status przy wprowadzaniu kontrahentów na zapisy w ewidencjach VAT w programach księgowych.


Pobieranie danych adresowych kontrahentów z bazy adresowej CEiDG

Alternatywny sposób pobierania oraz weryfikowania danych kontrahentów jak GUS dostępny w programachSprawdzanie statusu aktywności podatnika VAT w Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.

System umożliwia wykonanie szeregu operacji, w celu zweryfikowania podatników pod względem aktywności VAT, czy wykreśleniem lub przywróceniem w rejestrze podatników VAT.Aktualizacja parametrów podatkowych.

Program automatycznie pobierze i zaktualizuje parametry podatkowe. Pełną informację odnośnie parametrów będzie można zweryfikować w module wiadomości InsMail w systemie nexo.Aktualizacja parametrów płacowych.

Program automatycznie pobierze i zaktualizuje parametry ubezpieczeniowe. Pełną informację odnośnie parametrów będzie można zweryfikować w module wiadomości InsMail w systemie nexo.Eksport danych z rejestru VAT sprzedaży oraz zakupu w formacie JPK_VAT do biura rachunkowego.

Subiekt nexo posiada możliwość wygenerowania pliku wewnętrznego w strukturze JPK_VAT dla sprzedaży i zakupu. Pliki te można wykorzystać przy tworzeniu JPK_VAT rozliczeniowego w programach księgowych nexo.Wymiana dokumentów online z księgowością.

Szybka wymiana dokumentów między księgowością a programem handlowym w sytuacji, gdy programy nie pracują w jednej sieci. Ułatwia to zaawansowane księgowania, które nie są możliwe do wykonania poprzez komunikacje plikami EDI++.Integracja z systemem bankowości on-line mBank, ING oraz BGŻ BNP.

Ściąganie wyciągów bankowych z mBanku, ING i BGŻ BNP w czasie rzeczywistym oraz wysyłanie dyspozycji do banku przez Internet bez potrzeby generowania zbędnych plików. Istotną informacją jest, że wiele rachunków bankowych wprowadzonych w programie może korzystać z tej samej usługi.Wysyłanie informacji do portalu pracownika.

Portal, który umożliwia pracownikowi wgląd do informacji na temat wynagrodzenia, stanu urlopu oraz możliwości jego zgłoszenia z dowolnego miejsca.Wysyłanie informacji do portalu klienta biura rachunkowego.

Umożliwia szybkie dostarczenia niezbędnych danych klientom biura rachunkowego. Księgowy może udostępnić w portalu takie informacje jak:

  1. kwoty podatków i składek ZUS do zapłacenia wraz z parametrami przelewów;
  2. szczegółowe informacje o podatku dochodowym i podatku VAT;
  3. informacje o wynagrodzeniach pracowników;
  4. podsumowania miesięczne poszczególnych typów podatków wraz z rozrachunkami i wynagrodzeniami;
  5. szczegółowe raporty.Korzystanie z operacji zbiorczych na podmiotach księgowych.

Operacje zbiorcze pozwalają zautomatyzować prace wykonywane na podmiotach prowadzonych przez biuro rachunkowe. Do operacji zbiorczej wchodzą takie operacje jak np. zbiorcze wystawianie deklaracji skarbowych, deklaracji ZUS, plików kontrolnych i wiele więcej.Firmowy serwis WWW (aplikacja vendero umożliwia stworzenie bezpłatnej strony WWW będącej wizytówką firmy).

Vendero jest to platforma, w której można w prosty sposób założyć oraz spersonalizować witrynę. Pełen opis oraz wersje demo witryn można zobaczyć na vendero.pl/demodrukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię