Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Sello NX – Mapowanie danych z serwisu na dane w systemie Sello NX

Program: InsERT GT, InsERT nexo, Sello NX, Subiekt GT, Subiekt nexo

Kategoria: Integracje

​Pierwsze zamówienia pobrane z serwisów nie mają powiązań z danymi w systemie Sello NX. Oznacza to, że aby je wykorzystać dalej do wystawiania dokumentów handlowych w Subiekcie czy nadania przesyłki kurierem, należy utworzyć mapowania tych danych. Dane niezmapowane są w Sello NX prezentowane za pomocą niebieskiej pochyłej czcionki, dodatkowo oznaczone z przodu podwójnym znakiem ??.

​​

Dane podlegające mapowaniu to: 

Mapowanie sposobów dostawy oraz płatności można dokonać w konfiguracji Sposoby dostawy paczek oraz Formy płatności. W sekcji Powiązania można wybrać serwis (integrację, np. Allegro) oraz spo​sób wysyłki zdefiniowany w danym serwisie. Dzięki takiemu powiązaniu przy ponownym pobieraniu zamówień dla danego serwisu Sello NX będzie w stanie automatycznie ustawić sposób dostawy na konkretną integrację z kurierem oraz konkretną płatność w systemie nexo. Istnieje również inny sposób na dodanie mapowania. 

W momencie zauważenia niezmapowanej wartości w oknie zamówienia wysyłkowego (np. ?? Allegro One Box) można wybrać odpowiedni sposób dostawy bądź też dodać nowy, a program zapyta, czy utworzyć odpowiednie mapowanie. Wprowadzone zmiany można zmodyfikować/usunąć w konfiguracji, o której wspomniano wyżej. 

Podobnie jest z płatnościami – w tym przypadku należy skorzystać z opcji Mapuj na... dostępnej pod prawym przyciskiem myszy i wybrać płatność systemową. 

Dodatkowo, aby płatności z Sello NX przechodziły do dokumentów w Subiekcie GT, należy w konfiguracji konta integracji z Subiektem GT utworzyć kolejne mapowanie – płatności Sello NX na płatność Subiekt GT. Aby zmiany w mapowaniach odniosły skutek na już pobranych danych, należy skorzystać z funkcji ponownego ich pobrania z menu Pobierz zamówienia -> Pobierz ponownie zamówienia lub też wybrać interesujące nas zamówienia na liście i skorzystać z menu kontekstowego oraz funkcji Pobierz dane zamówienia. 

Mapowanie towarów – w bieżącej wersji odbywa się ono po symbolu znajdującym się w sygnaturze oferty z Allegro, która jest porównywana z symbolem w kartotece asortymentu – w kolejnych wersjach mechaniz​m ten zostanie rozbudowany. Mapowanie jednorazowe można wykonać na formatce zamówienia (kolumna Nazwa, opcja Podłącz asortyment). Mapowanie towarów jest potrzebne do tego, aby za pomocą Sello NX możliwe było wystawienie w Subiekcie dokumentu sprzedaży. ​

Powiązane artykuły e-Pomocy technicznej:

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki