Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT GT – Jak dodać własne zestawienie SQL?

Program: Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT

Kategoria: Zestawienia

​Moduł Zestawienia pozwala na dodawanie zestawień SQL – ułatwia tworzenie zestawień własnych, które służą do przeglądania informacji zapisanych w bazie danych podmiotu. Korzystając z zapytań języka SQL, można zbudować dodatkowe zestawienie. Moduł ten może obejmować dowolną liczbę zestawień własnych, które można edytować lub usuwać.

Należy pamiętać, że do tworzenia zestawień własnych potrzebna jest dobra znajomość języka SQL oraz struktury bazy danych podmiotu. Informacje na temat najnowszej wersji struktury bazy danych dostępne są w artykule pomocy w programie (F1) pod hasłem Opis struktury zbiorów danych.

Pobie​rz​ aktualną dokumentację bazy danych dla InsERT GT.​


Aby dodać zestawienie własne SQL, należy:

1. Przejść do modułu Zestawienia, a następnie na dowolnej pozycji kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Dodaj zestawienie SQL lub w module zestawienia kliknąć klawisz Insert na klawiaturze.


2. W oknie Dane zestawienia, w zakładce Podstawowe, nadać nazwę i opis zestawienia – dane te przekładają się na sposób prezentacji zestawienia na liście.


Dodatkowo można określić, w których programach dodane zestawienie będzie się pojawiać na liście.

3. Przejść do zakładki Zapytanie SQL i w dostępnym polu wpisać skonstruowane zapytanie SQL. Następnie można sprawdzić, czy jest ono poprawne, klikając Testuj zapytanie. Zmiany zatwierdzić przyciskiem OK.


4. Dodane w ten sposób zestawienie będzie widoczne w module Zestawienia


 

Aby je edytować, należy kliknąć nim prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Dane zestawienia. Dostępna jest również opcja Usuń zestawienie.Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki