Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT GT – Jak przenieść dokumenty do innego podmiotu lub wysłać do kontrahenta za pomocą EPP?

Program: InsERT GT, Subiekt GT

Kategoria: Komunikacja​Przed rozpoczęciem przenoszenia dokumentów należy odpowiednio ustawić parametry komunikacji, tj. Symbol podmiotu w komunikacji, Szyfrowanie oraz przesyłanie danych wrażliwych w plikach komunikacji.

Aby przenieść dokument lub kilka dokumentów, należy w pierwotnym podmiocie:

1. Zaznaczyć jeden lub więcej dokumentów do przeniesienia. Aby odblokować możliwość zaznaczania kilku pozycji, trzeba uruchomić opcję Multiwybór – artykuł na ten temat dostępny jest tutaj. Po wybraniu dokumentów kliknąć górne menu OperacjeWyślij do.


2. W oknie Wyślij do, w polu Plik wskazać lokalizację oraz nazwę pliku, który zostanie utworzony. Kliknięcie przycisku Wyślij spowoduje utworzenie pliku z wybranymi dokumentami (taki plik można następnie przesłać e-mailem do klienta).3. Następnie należy uruchomić podmiot, do którego pliki mają zostać przeniesione i uruchomić w nim moduł z dokumentami, które mają zostać wczytane, np. Faktury sprzedaży. Należy pamiętać, że źródłowy typ dokumentu można w pewnym zakresie zmienić z przykładowo faktury sprzedaży na fakturę zakupu. Następnie z górnego menu programu wybrać OperacjeDodaj na podstawie.


4. W oknie Dodaj na podstawie, wskazać utworzony wcześniej plik, a następnie kliknąć przycisk Wczytaj. W tabeli wyświetlą się dokumenty zawarte w pliku *.epp. Odpowiednio do potrzeb ustawić parametry synchronizacji towarów i kontrahentów oraz dat dopisywanych dokumentów. Następnie z tabeli należy zaznaczyć dokument do odbioru oraz wybrać typ dokumentu, jaki ma zostać dodany. Kliknięcie przycisku Wykonaj otworzy okno dodawania dokumentu.


Należy pamiętać, że dokumenty można jedynie dodawać pojedynczo.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki