InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

InsERT GT - Jak przeprowadzić czynności serwisowe na bazie danych?

Program: Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT

Kategoria: Program serwisowy

​Aby przeprowadzić czynności serwisowe, żaden z komputerów nie może aktualnie pracować na podmiocie. Gdy już mamy pewność, że nikt nie jest połączony do podmiotu należy:

1. Odszukać i uruchomić menu Start - Programy/Wszystkie aplikacje (w zależności od wersji systemu Windows) - InsERT - Program serwisowy.


2. Zaznaczyć podmiot na liście tak, aby podświetlił się na niebiesko, a następnie kliknąć górne menu Podmiot - Odbudowa indeksów i zezwolić na przeprowadzenie tej czynności.3. Po przeprowadzeniu odbudowy indeksów, należy ponownie kliknąć górne menu Podmiot - Kontrola danych i zgodzić się na jej przeprowadzenie.
UWAGA!!! Kontrolę danych można wykonać tylko w przypadku, gdy żaden komputer (użytkownik/pracownik) nie jest podłączony do bazy danych. 


Aby odłączyć aktualne połączenia, należy przejść w Programie serwisowym przez górne menu Podmiot - Przygotowanie do konwersji. W oknie Aplikacje/Użytkownicy bazy danych, należy zaznaczyć aktualne połączenie, a następnie kliknąć przycisk Odłącz. Należy pamiętać, że w przypadku odłączenia użytkownika w trakcie pracy z programem, jego praca nie zostanie zapisana.drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię