Programy dla firm - InsERT

     Zamień mikroSubiekta na Subiekta 123 za darmo!

Opis zmian (10.00)

Uwaga! Od 1 stycznia 2023 program mikroSubiekt nie jest już rozwijany i aktualizowany do zmian prawnych. Zamień go za darmo na najnowszą wersję Subiekta 123. Sprawdź szczegóły.

Uwaga! Przed instalacją nowej wersji należy koniecznie wykonać pełną archiwizację danych w starej wersji programu. W razie jakiejkolwiek awarii będzie wówczas możliwe przywrócenie starej wersji programu i kontynuowanie pracy.

Uwaga! Listę zmian wprowadzonych w poprawce 10.00 SP1 programu mikroSubiekt znajdziecie Państwo na osobnej stronie.

Na końcu niniejszego dokumentu prezentujemy listę najważniejszych zmian do wersji 10.00 programu mikroSubiekt, zaś poniżej szereg uwag dotyczących instalacji i ulepszenia bazy danych.

Konwersja bazy danych

Uruchomienie programu w wersji 10.00 z podmiotem pracującym w wersji starszej wymaga aktualizacji bazy danych. Konwersja jest automatyczna i odbywa się w czasie otwierania wskazanego podmiotu. Wykonując aktualizację podmiotu, należy mieć świadomość następujących założeń:

 • konwersja bazy danych jest nieodwracalna;
 • wersje programu mikroSubiekt starsze niż 10.00 nie będą potrafiły pracować z nowszą, skonwertowaną bazą danych (również przez sieć);
 • aby pracować z nową wersją bazy danych, należy zainstalować niniejsze ulepszenie na wszystkich komputerach w sieci, które będą korzystały ze skonwertowanej bazy danych.

Zmiany w wersji 10.00

Poniżej wymieniono wszystkie zmiany w programie.

 • Wprowadzono obsługę nowych struktur JPK_V7M(2) i JPK_V7K(2). Są one pomocne między innymi w komunikacji z biurem rachunkowym.
 • W związku z dodaniem nowych oznaczeń JPK: WSTO_EE oraz IED wprowadzono obsługę nowej wersji pliku komunikacji z biurem rachunkowym - EPP 1.11.
 • Wprowadzono obsługę nowych oznaczeń JPK - WSTO_EE oraz IED. Powinny one być ustawiane dla każdej wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość towarów i przy świadczeniu usług telekomunikacyjnych i elektronicznych świadczonych na rzecz konsumentów unijnych.
 • Przedłużono datę obowiązywania struktury pliku kontrolnego JPK_FA(3).
 • Rozwiązano problemy z zapamiętywaniem lokalizacji okien programu na monitorze. Do problemów dochodziło m.in. przy pracy z dwoma monitorami.

Pomoc

Pomoc zdalna
teleKonsultant
e-Pomoc techniczna