Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Gratyfikant GT – Jak zbiorczo wyliczyć listę płac dla pracowników, którzy nie mają naliczonej wypłaty głównej?

Program: Gratyfikant GT, InsERT GT

Kategoria: Wynagrodzenia

​W celu zbiorczego wyliczenia wypłaty głównej dla pracowników, którym taka wypłata w danym miesiącu nie została naliczona, należy:

1. Z listy modułów wybrać PłaceWypłaty, rozwinąć link Dodaj listę płac ​i wybrać opcję Dowolną.


2. W oknie, które się wyświetli wybrać definicję listy płac oraz zestaw płacowy, na podstawie których zostanie stworzona lista płac. W przypadku braku wyboru informacje te będzie trzeba wprowadzić ręcznie.


3. W następnym kroku należy wybrać miesiąc listy płac oraz datę wypłaty. W przypadku, gdy w kroku drugim nie została wybrana definicja listy płac, należy dodatkowo wprowadzić nazwę oraz numer listy. Po wprowadzeniu tych danych przejść dalej.


4. W celu wyliczenia wypłaty głównej należy zaznaczyć odpowiednią opcję i przejść dalej.


5. Aby dodać pracowników bez wypłaty głównej do listy płac za dany miesiąc, należy wybrać opcję Dodaj zbiorczo.


6. Zaznaczyć opcję Dodaj w ten sposób: umowy bez wypłaty głównej. Tą metodą można uwzględnić wszystkich pracowników lub tylko z konkretnego działu. Wybór zatwierdzić przyciskiem OK.


7. Kiedy pracownicy zostaną wybrani, należy przejść dalej.


8. W następnym kroku należy dodać składniki płacowe, które mają być naliczone w wypłatach. Domyślnie zostaną wstawione składniki z zestawu płacowego wybranego w kroku drugim. Po dodaniu wszystkich potrzebnych składników przejść dalej.


9. W ostatnim kroku można ustalić wartość składników płacowych dla konkretnych pracowników. Można wybrać wartość z definicji składnika lub wprowadzić własną kwotę w kolumnie wartość – po wcześniejszym wybraniu opcji kwota w kolumnie status. Jeżeli dany składnik nie ma być widoczny w wypłacie dla pracownika, można w kolumnie status wybrać opcję Brak. Po wprowadzeniu wartości kliknąć przycisk Zakończ.




Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki