Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt GT – Wyświetlanie rachunku bankowego na wydruku w zależności od ustawień tworzonej faktury

Program: InsERT GT, Subiekt GT

Kategoria: Bank, Wzorce wydruku

​W programie handlowo-magazynowym Subiekt GT istnieje możliwość korzystania z wielu rachunków bankowych. Dzięki możliwości dodania kilku rachunków bankowych program oferuje umiejscowienie konkretnego rachunku bankowego na wydruku, w zależności od wybrania rachunku na konkretnym dokumencie. Aby to zrobić, należy przejść przez kilka etapów.

Pierwszy etap polega na powieleniu wzorca podstawowego, usunięciu informacji o podstawowym rachunku bankowym z nagłówka dokumentu i ustawieniu drukowania rachunku bankowego w danych dotyczących sprzedawcy. Aby to zrobić, należy:

Uwaga!
Od wersji 1.57 Subiekta GT nastąpiła zmiana nazw wzorców wydruku. Wzorcem standardowym dla faktury sprzedaży od wersji 1.57 jest wzorzec FS standard.

1. Na przykładzie Faktury sprzedaży, przejść do modułu Wzorce wydruków, odszukać i zaznaczyć wzorzec o nazwie FS standard, po czym kliknąć górne menu Powiel.

 

2. W zakładce Podstawowe określić Nazwę nowego Wzorca wydruku i ustawić go jako Wzorzec domyślny dla wybranego typu wydruku.

 

3. W zakładce Nagłówek w miejscu Nagłówka raportu kliknąć Popraw.

 

4. Usunąć numer konta bankowego i zatwierdzić przyciskiem OK.

Warto zwrócić uwagę na to, że numer rachunku bankowego jest w 5. linijce Treści, więc nie jest widoczny na pierwszy rzut oka.

 

5. Przejść do zakładki Firmy, przy sekcji Sprzedawca zaznaczyć Rachunek bankowy i zapisać Wzorzec wydruku przyciskiem OK.

 

Kolejnym krokiem jest dodanie do programu rachunków bankowych. Więcej o tym można przeczytać w innym temacie e-Pomocy technicznej, tutaj.

Ostatnim etapem jest wybór Rachunku bankowego w dokumencie handlowym, w zakładce Bank.

Należy pamiętać, że wybór Rachunku bankowego będzie możliwy jedynie dla odpowiedniej formy płatności, np. Zapłacono przelewem.


Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki