InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Portal Biura – Czym jest i w jaki sposób można przetestować funkcjonalność portalu?

Program: Biuro nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Portal Biura

Portal B​iura wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym. Jest ​najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostarczania niezbędnych informacji klientom biura rachunkowego. Aby korzystać z funkcji związanych z portalem, należy posiadać aktywny Abonament na aktualizacje. ​

Uruchomienie usługi Portalu Biura zostało szczegółowo opisane w formie przewodnika krok po kroku na stronie dotyczącej tutoriali InsERT.

Portal Biura oferuje zbiorczą wysyłkę informacji, tj.:

  • informacje o kwotach podatków i składkach ZUS do zapłacenia wraz z parametrami przelewów,
  • szczegółowe informacje o podatku dochodowym i podatku VAT,
  • informacje o wynagrodzeniach pracowników,
  • podsumowania miesięczne poszczególnych typów podatków wraz z rozrachunkami i wynagrodzeniami,
  • szczegółowe raporty.​​

​​Moduł Start wyświetla podstawowe informacje dotyczące biura rachunkowego. Dostępna jest tu także Lista zadań do wykonania wraz z ich zaznaczeniem w Kalendarzu księgowym.


Sekcja Moje dokumenty (opcja niedostępna w wersji demo; dostępna jest jedynie w Laboratorium programu księgowego) umożliwia przesyłanie dokumentów do biura rachunkowego oraz sprawdzenie, czy dane zostały przetworzone.


Sekcja Podatki i ZUS, która znajduje się w sekcji dotyczącej Właściciela, pozwala na sprawdzenie dokładnych rozliczeń oraz terminów płatności deklaracji skarbowych i ZUS.


Moduł Księgi rachunkowe przedstawia informacje na temat przychodów, zakupów, wydatków oraz dochodów w danym miesiącu (zdj. 1). Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia Widoku szczegółowego, gdzie przedstawione są dokładne dane (zdj. 2).

zdj. 1   

 

zdj. 2    

 

Ewidencja VAT wyświetla podsumowanie danych z wybranego okresu, które księgowość wprowadziła do systemu (zdj. 3). Aby sprawdzić dokładną listę dokumentów, należy przejść do Dokumentów sprzedaży lub zakupu (zdj. 4).

zdj. 3  

 

zdj. 4 

 

Rozrachunki umożliwiają sprawdzenie Należności oraz Zobowiązań (zdj. 5). Dokładna lista wraz z Terminem płatności dostępna jest po wybraniu odpowiedniej opcji (zdj. 6).

zdj. 5  

 

zdj. 6   Moduł Podatki pozwala na sprawdzenie niezbędnych danych do dokonania płatności za podatek VAT i CIT wraz z ich historią. 


Moduł Wynagrodzenia przedstawia podsumowanie wynagrodzeń z danego miesiąca. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia informacji o Przelewach, Wypłatach z tytułu umów o pracę oraz Rachunkach z tytułu umów cywilnoprawnych.Zakładka Podatki i ZUS przedstawia informacje o deklaracjach skarbowych i ZUS dotyczących pracowników.Użytkownicy, którzy posiadają program Biuro nexo lub jeden z systemów księgowych oraz aktywny Abonament, mogą przetestować funkcje portalu na własnych danych. Wszelkie informacje dotyczące Portalu Biura dostępne są tu​taj​.


Temat należy do Zbioru zagadnień e-Pomocy istotnych przy konfigurowaniu i rozpoczęciu pracy z Biurem nexo​. ​


drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię