InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Portal Biura - Czym jest i w jaki sposób można przetestować funkcjonalności portalu?

Program: Biuro nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Portal biura

Portal B​iura wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym. Jest ​najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostarczania niezbędnych informacji klientom biura rachunkowego. Do działania funkcji związanych z portalem należy posiadać aktywny abonament na ulepszenia. ​

Uruchomienie usługi Portalu Biura zostało szczegółowo opisane w formie przewodnika krok po kroku na witrynie Tutoriale InsERT.

Portal Biura oferuje zbiorczą wysyłkę informacji tj.:

  • informacje o kwotach podatków i składkach ZUS do zapłacenia wraz z parametrami przelewów
  • szczegółowe informacje o podatku dochodowym i podatku VAT
  • informacje o wynagrodzeniach pracowników
  • podsumowania miesięczne poszczególnych typów podatków wraz z rozrachunkami i wynagrodzeniami
  • szczegółowe raporty.​​

​​Moduł Start wyświetla podstawowe informacje dotyczące biura rachunkowego. Dostępna jest tu także Lista zadań do wykonania wraz z zaznaczeniem ich w Kalendarzu księgowym.

 

Sekcja Moje dokumenty (opcja niedostępna w wersji DEMO; dostępna jest jedynie po uruchomieniu w Laboratorium programu księgowego) umożliwia przesyłanie dokumentów do biura rachunkowego oraz sprawdzenie, czy dane zostały przetworzone.

 

Podatki i ZUS znajdujące się w sekcji dotyczącej Właściciela pozwala na sprawdzenie dokładnych rozliczeń oraz terminów płatności deklaracji skarbowych oraz ZUS.

 

Moduł Księgi rachunkowe przedstawia informacje na temat przychodów, zakupów, wydatków oraz dochodów w danym miesiącu (Fot. 1). Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia Widoku szczegółowego, gdzie przedstawione są dokładne dane (Fot. 2).

Fot. 1   

 

Fot. 2    

 

Ewidencja VAT wyświetla podsumowanie danych z wybranego okresu, które księgowość wprowadziła do systemu (Fot. 1). Aby sprawdzić dokładną listę dokumentów, należy przejść do Dokumentów sprzedaży, bądź zakupu (Fot. 2).

Fot. 1   

 

Fot. 2    

 

Rozrachunki umożliwiają sprawdzenie Należności oraz Zobowiązań (Fot. 1). Dokładna lista wraz z Terminem płatności dostępna jest po wybraniu odpowiedniej opcji (Fot. 2).

Fot. 1   

 

Fot. 2    


Moduł Podatki pozwala na sprawdzenie niezbędnych danych do dokonania płatności za podatek VAT oraz CIT wraz z ich historią. 


Moduł Wynagrodzenia przedstawia podsumowanie wynagrodzeń z danego miesiąca. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia informacji o Przelewach, Wypłatach z tytułu umów o pracę oraz Rachunkach z tytułu umów cywilnoprawnych.


Podatki i ZUS przedstawia informacje o deklaracjach skarbowych i ZUS dotyczących pracowników.


Użytkownicy, którzy posiadają program Biuro nexo lub jeden z systemów księgowych oraz aktywny abonament mogą przetestować funkcje portalu na własnych danych. Wszelkie informacje dotyczące Portalu Biura dostępne są tu​taj​.


Temat należy do Zbioru zagadnień e-Pomocy istotnych przy konfigurowaniu i rozpoczęciu pracy z Biurem nexo​. ​


drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię