InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Konfiguracja przykładowego schematu importu wyciągu bankowego ze split payment - Rewizor GT

Program: InsERT GT, Rewizor GT

Kategoria: Schematy

​Aby skonfigurować prosty schemat importu wyciągu bankowego należy:

1. W programie przejść do modułu Ewidencje pomocnicze - Schematy importu i dekretacji, a następnie kliknąć przycisk Dodaj.

    

2. W oknie określić Nazwę schematu i jego kryteria wyboru dokumentów.

Dodatkowo należy zaznaczyć znacznik Import do księgi handlowej i wypełnić parametry dekretu - do jakiegoRejestru księgowego ma być dodany, jego KategorięRodzaj dowoduDaty i wybrać w jaki sposób dekret ma być bilansowany.

 

W dolnej części okna znajduje się tabela, w której konfigurujemy pozycje dekretu. Po kliknięciu przycisku Dodaj możemy wybrać KontoKartotekę, która będzie pobierana, określić po jakiej stronie (Wn/Ma) będzie się pojawiała kwota i wskazać wartość, która będzie pobierana przy danej pozycji dekretu. W razie pomyłki można zaznaczyć pozycję i ją PoprawićUsunąć lub nadać jej Grupę. Dodane konta można przesuwać w górę lub w dół - służą do tego strzałki znajdujące się po lewej stronie tabeli. 

    

W przypadku problemów ze zrozumieniem którejś z funkcji, należy skorzystać z zakładki Pomoc, w której znajduje się dokładny opis każdego z pól. Aby otworzyć Pomoc, należy w oknie dodawania schematu importu nacisnąć klawisz F1.


drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię