Programy dla firm - InsERT
Informacje o nowych produktach i usługach, oferty promocyjne, aktualności prawne.
Nowość! Obsługuj magazyn z Subiektem 123

Nowość! Obsługuj magazyn z Subiektem 123

07 
listopada
 2023

Moduł Magazyn do programu Subiekt 123 to łatwy i praktyczny sposób na kompleksowe prowadzenie gospodarki magazynowej. Umożliwia m.in. szybkie wystawianie dokumentów przyjęć i wydań zewnętrznych, sprawną kontrolę stanów magazynowych i nie tylko. Dzięki niemu przyspieszysz czynności magazynowe, a tym samym zaoszczędzisz czas i pieniądze. Moduł jest już dostępny w sprzedaży. Jedna licencja pozwala na obsługę jednego magazynu.

 

 

Co zyskujesz

 

Stan magazynowy

W tej zakładce prezentowane są konkretne towary z magazynu wraz z ich ilością. Możesz łatwo dodać kolejne produkty, a specjalny system ostrzegania poinformuje Cię o zbyt niskim stanie magazynowym. Moduł Magazyn pozwala też na podgląd ruchu magazynowego wybranego towaru. Wystarczy jednym kliknięciem wywołać listę wszystkich dokumentów magazynowych, które spowodowały wydanie lub przyjęcie konkretnego produktu. To wygodne rozwiązanie, które zapewni Ci pełną kontrolę nad procesami magazynowymi. 

Przyjęcia magazynowe 

Ta funkcjonalność umożliwia wprowadzanie towarów na magazyn za pomocą wewnętrznych i zewnętrznych dokumentów przyjęć. Intuicyjny, przejrzysty interfejs sprawia, że czynność ta jest szybka i wygodna. 

  • przychód wewnętrzny to dokument niepowiązany z dokumentem zakupu. Obrazuje on sytuację powiększenia stanu asortymentu w magazynie np. w wyniku jego wydobycia, wyprodukowania czy kompletacji. 
  • przyjęcie zewnętrzne oznacza przyjęcie towaru na magazyn z zewnątrz np. w wyniku zakupu. Dokument PZ można powiązać z dokumentem FZ, czyli fakturą zakupu. Dokument ten umożliwia wprowadzenie towaru, który pochodzi od zewnętrznego klienta.

 Wydania magazynowe

Pozwala dodawać dokumenty wewnętrzne oraz zewnętrzne związane z wydaniami magazynowymi.

  • rozchód wewnętrzny to dokument, poprzez który można zdjąć ze stanu towar w sytuacjach takich jak wycofanie ze sprzedaży czy na wewnętrzne potrzeby firmy. 
  • wydanie zewnętrzne jest często powiązane ze sprzedażą towarów. Dokument ten może być powiązany z fakturą sprzedaży ręcznie (jeżeli najpierw została wprowadzona WZka) lub automatycznie. Na podstawie zapisanego dokumentu WZ możesz szybko wystawić fakturę sprzedaży lub paragon za pomocą opcji “Utwórz”. 

Skutek magazynowy na dokumentach

W zależności od swoich potrzeb, możesz nadawać dokumentom z towarami różne statusy. 

  • nie wywołuj – jeśli dla dokumentu towary nie będą wydawane lub przyjmoiwane do magazynu, 
  • odłóż – jeśli przesunięcie towaru z magazynu ma nastąpić w późniejszym terminie, 
  • wywołaj – jeśli przesunięcie towaru z magazynu ma nastąpić w momencie wystawienia faktury, 
  • nie dotyczy – dla dokumentów, na których nie ma towarów z włączonym śledzeniem stanów magazynowych. 

Odłożony skutek magazynowy możesz wywołać z poziomu serwisu dla wybranego dokumentu w dowolnym momencie. Z kolei korekta posiada ten sam skutek magazynowy, co korygowany dokument.

Inwentaryzacje

W zakładce zaktualizujesz stany magazynowe za pomocą dokumentu Inwentaryzacja, a następnie z poziomu Zestawień pobierzesz wydruk Remanent.

 

Cena: 189 zł (licencja roczna)

 

Uwaga! Nowi oraz obecni użytkownicy licencji standardowej mogą przez miesiąc korzystać z darmowej wersji modułu Magazyn. Obecni klienci mogą aktywować go poprzez Konto InsERT, dla nowych klientów moduł Magazyn będzie aktywowany wraz z pozostałymi modułami.

Klienci licencji dla biur rachunkowych, którzy chcą korzystać z modułu Magazyn, będą musieli przejść na licencję standardową. 

Więcej informacji o module można można znaleźć na stronie Subiekta 123.

 

 

SPRAWDŹ