InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Wystawianie dokumentów w imieniu klienta na udostępnionej licencji Subiekta 123 dla InsERT nexo

Program: InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Subiekt 123

Kategoria: Obsługa

​Aby udostępnić Subiekta 123 w ramach licencji biurowej klientowi Subiekta 123 dla InsERT nexo, a następnie wystawiać w jego imieniu dokumenty, należy:

1. Wybrać ≡ w prawym górnym rogu i przejść na zakładce Ustawienia do Zarządzania licencjami.


2. Zweryfikować, czy licencja Subiekta 123 dla biur rachunkowych jest aktywna, a następnie wybrać Udostępnij Subiekta 123.

UWAGA!! Aby proces udostępniania mógł zakończyć się powodzeniem, konieczne jest uzupełnienie adresu e-mail w danych kontaktowych firmy klienta biura.


3. W kreatorze udostępniania Subiekta 123 wybrać Datę uruchomienia usługi oraz wprowadzić adres e-mail, na który wysłana zostanie wiadomość z zaproszeniem do korzystania z Subiekta 123. 

Dodatkowo istnieje możliwość Skonfigurowania wymiany dokumentów on-line z Subiektem 123, a programem księgowym. W tym celu należy uzupełnić nazwę wykorzystywaną do identyfikacji nadawcy. Wpisanie hasła szyfrowania zaszyfruje przesyłane dane kluczem znanym jedynie nadawcy i odbiory dokumentów. W przypadku jego wpisania należy użyć go w programie, z którym będzie uruchomiona wymiana dokumentów online.


4. Zostanie wyświetlona informacja o wysłaniu wiadomości e-mail na adres klienta biura z zaproszeniem do korzystania z udostępnionego Subiekta 123 wraz z instrukcją kończącą proces udostępniania usługi.


Klient biura rachunkowego po otrzymaniu wiadomości e-mail z zaproszeniem do korzystania z udostępnionego Subiekta 123 musi odwiedzić link, który pozwoli mu uzyskać dostęp do aplikacji. Po kliknięciu w link zostanie przekierowany na stronę logowania, na której można użyć posiadanego Konta InsERT lub założyć nowe korzystając z opcji Załóż Konto InsERT. W formularzu zakładania nowego konta należy uzupełnić wszystkie wymagane dane. Założone konto wymaga potwierdzenia. W tym celu na adres e-mail konta wysłana zostaje wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Należy kliknąć link i zalogować się do udostępnionej usługi. 

Uwaga: Nie ma obowiązku zakładania konta na dokładnie taki sam adres e-mail, jak ten, na który zostało dostarczone zaproszenie do korzystania z usługi.

Poradnik poświęcony akceptacji zaproszenia: Jak rozpocząć korzystanie z udostępnionej usługi​? ​

Po udostępnieniu usługi należy zalogować się do programu Subiekt 123 i skonfigurować wymianę dokumentów online. W tym celu należy:

1. Przejść do modułu Konfiguracja – Wymiana dokumentów online.2. W parametrach wymiany dokumentów online kliknąć Dodaj.


3. Wybrać z listy odpowiedniego odbiorcę dokumentów i wpisać hasło (jeśli zostało zdefiniowane podczas konfiguracji po stronie programu księgowego).


Poniżej opisano w temacie e-Pomocy technicznej zagadnienie komunikacji online z księgowością.

Po zakończeniu konfiguracji wymiany dokumentów online należy dodać nowego użytkownika programu Subiekt 123, czyli osobę z biura rachunkowego odpowiedzialną za obsługę programu w imieniu klienta. W tym celu należy:

1. Przejść do konfiguracji i wybrać opcję Użytkownicy firmy.


2. Wybierając przycisk Zarządzanie użytkownikami, nastąpi przekierowanie do serwisu Konto InsERT, które jest wspólnym miejscem do zarządzania licencjami oraz danymi firmy. 


3. Będąc zalogowanym w odpowiedniej firmie przejść do modułu Użytkownicy i kliknąć Dodaj użytkownika.


4. Wprowadzić Adres e-mail, zaznaczyć odpowiednią opcję, np. ​ Subiekt 123, następnie kliknąć Dodaj użytkownika.​​Po aktywacji konta, pracownik biura rachunkowego będzie miał możliwość logowania się na wspomnianą firmę.


drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię