InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Co zawiera folder Deployments i jak jest wykorzystywany w InsERT nexo?

Program: Biuro nexo, Gestor nexo, Gratyfikant nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Raporty

​Pliki programu w katalogu Deployments dzielą si​ę na dwie grupy:

  • pliki w katalogu .zip-cache,

  • pliki w katalogach utworzonych dla poszczególnych podmiotów (Nexo/{nazwa_podmiotu}).


Katalog .zip-cache zawiera binaria programu rozpakowane z bazy dystrybucyjnej przy tworzeniu podmiotów (dzięki temu nie trzeba ich stamtąd pobierać przy każdym uruchomieniu podmiotu). Foldery poszczególnych podmiotów (Nexo/{nazwa_podmiotu}/Binaries) zawierają twarde dowiązania (hardlinki) do plików w .zip-cache. W związku z tym usuwanie plików z katalogu podmiotu jest usuwaniem linków i tak naprawdę nie zwalnia miejsca na dysku. 

Zakładając, że wiadomo dokładnie, które wersje InsERT nexo są używane, pozostałe można usunąć. Co i skąd można wyrzucić:

  • w bazie dystrybucyjnej InsERT_Launcher: z tabeli InsLauncher.Packages można wyrzucić wszystko, co nie jest używane,

  • w Program Files\InsERT\nexo\Packages - można wyrzucić wszystko, z wyjątkiem pakietów, które są używane, a nie zostały jeszcze załadowane do bazy dystrybucyjnej (zostaną załadowane, gdy uruchomi się podmiot wymagający tych pakietów; można załadować je programem serwisowym),

  • w katalogu Deployments można wyrzucić cały .zip-cache (podczas używania podmiotu to, co jest faktycznie potrzebne, znowu się tam zapisze, ale nieużywane wersje nie wrócą).

W programie serwisowym użytkownik ma dostępne dwie opcje:


  • Usuń binaria ze stacji roboczej (domyślnie z katalogu Deployments),
  • Usuń pakiety dystrybucyjne, czyli pakiety programu z bazy InsERT_Launcher, z folderów na końcówce (%programdata%\InsERT\Packages i %localappdata%\InsERT\Packages) oraz z folderu Deployments\.zip-cache - usunięte zostaną pakiety/pliki, o których wiadomo, że nie były używane co najmniej 90 dni. Informacje o ich użyciu są rejestrowane przez program podczas normalnej pracy i zapisywane w bazie InsERT_Launcher i/lub wymienionych folderach na końcówce.

Jeśli zdarzy się, że usunięte z​​ostaną binaria, które jednak były potrzebne, to InsLauncher przy uruchamianiu podmiotu wymagającego tych binariów zaproponuje pobranie ich z Internetu.​​​​ 

 

drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię