InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Subiekt nexo - Czym jest profilowanie danych?

Program: InsERT nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Rozwiązania sferyczne

UWAGA!! Korzystanie z profilowania danych związane jest z korzystaniem z zaawansowanych rozwiązań przygotowanych dla programu Subiekt nexo PRO. W razie problemów prosimy o kontakt z naszymi lokalnymi serwisantami w celu konfiguracji.

Programy linii nexo PRO umożliwiają ukrycie danych lub zestawów danych przed użytkownikiem systemu InsERT nexo PRO. Mechanizm ten nie jest dostępny w programie i jego wykorzystanie wymaga wiedzy z zakresu administrowania nexo oraz bazami danych.

Domyślnie wszyscy użytkownicy posiadają uprawnienia do wszystkich obiektów i widzą wszystkie dane. Odebranie uprawnień pozbawia ich możliwości całkowitego dostępu do pewnych danych (np. poprzez odebranie uprawnień do całego modułu) lub wykonywania pewnych operacji (np. wystawiania i oglądania określonego typu dokumentu), ale za pomocą uprawnień nie ma ​możliwości przydzielenia lub odebrania dostępu do danych przypisanych wyłącznie do wskazanych magazynów, oddziałów czy stanowisk kasowych. Przykładowo - nie ma możliwości zabrania użytkownikowi prawa do dostępu do dokumentów z oddziału X, a przydzielenia takiego uprawnienia do dokumentów z oddziału Y.

Profilowanie umożliwia ukrycie przed określonym użytkownikiem danych związanych ze wskazanym magazynem, jednostką organizacyjną (oddziałem), stanowiskiem kasowym lub rachunkiem bankowym.

Lista miejsc, na które wpływa profilowanie:

  • filtry w serwisach - przy profilowaniu ukrywana jest opcja (dowolny) oraz ukryte magazyny/oddziały znikają z listy magazynów/oddziałów
  • dokumenty wystawione na ukryte magazyny/oddziały (w serwisach, raportach itp.)
  • listy wyboru magazynu/oddziału na formatkach dokumentów
  • formatka asortymentu - zakładka Stany, znikają ukryte magazyny
  • informator asortymentu - zakładka Stany w magazynach, znikają ukryte magazyny
  • kontekst programu - znikają ukryte magazyny/oddziały z list wyboru

Dodatkowo w e-Pomocy technicznej został​y opisane poniższe zagadnienia:

drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię