InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Subiekt nexo - Weryfikacja oraz ewidencja wygenerowanych płatności on-line

Program: InsERT nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Bank

​Każdy dokument, który płatny jest formą płatności typu Szybka płatność, widoczny jest w widoku Szybkie płatności on-line dostępnym w module Bank.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo sprawdzić, jaki jest jego status opłacenia. Dostępne są statusy:

  • Brak – oznacza, że klient jeszcze nie skorzystał z linku do płatności on-line;
  • Niezapłacone – oznacza, że klient skorzystał z linku do płatności on-line, ale z jakichś przyczyn nie dokonał płatności;
  • Przedpłata – oznacza, że płatność jest realizowana;
  • Zapłacone – oznacza, że klient dokonał płatności. Jest to najważniejszy status, ponieważ w tym momencie następuje cesja rozrachunku z płatnika (na fakturze) na podmiot obsługujący płatności on-line (kolejnym etapem przetwarzania będzie skojarzenie transakcji z operacją bankową – opisane poniżej);
  • Zwrócone – oznacza, że płatność dokonana przez klienta została zwrócona na jego konto.

 

Aby sprawdzić, jaki jest aktualny status płatności on-line za dokument, należy skorzystać z górne menu i opcji Pobierz status. Tylko ta operacja powoduje zmianę statusu transakcji.

 

W górnym menu znajduje się także przycisk Skojarz z operacją bankową. Pozwala on na skojarzenie opłaconej transakcji z wpłatą dokonaną przez podmiot obsługujący płatności on-line.

 

System wyświetli okno z listą dostępnych operacji bankowych.


W oknie kojarzenia transakcji z operacją bankową program (najczęściej wystąpi relacja wiele transakcji do jednej wpłaty bankowej), po wybraniu opcji Rozdziel, automatycznie rozliczy wartość wpłaty operatora płatności on-line z transakcjami. Dodatkowo, aby rozliczenie się zgadzało, program automatycznie utworzy operację prowizyjną na brakującą wartość wpłaty operatora, odzwierciedlającą fakt potrącenia prowizji z transakcji.


Wciśnięcie przycisku OK spowoduje skojarzenie transakcji oraz wpłaty bankowej (także z prowizją) i rozliczenie rozrachunków operatora płatności on-line.


Jak dodać formę płatności szybka płatność?

Jak wykorzystać szybką płatność Przelewy 24 na dokumencie sprzedaży?

drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię