InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Jak dodać formę płatności PayPal do vendero?

Program: vendero

Kategoria: Wtyczki

​​Konfiguracja zewnętrznych form płatności odbywa się poprzez Panel Administracyjny vendero i moduł Wtyczki - Lista wtyczek, który widoczny jest w lewym dolnym rogu Panelu.

Na pojawiającym się module należałoby wskazać i zainstalować wtyczki odpowiadające preferowanej formie płatności. Można to uczynić poprzez ich wcześniejsze wyfiltrowanie lub też bezpośrednie kliknięcie na przycisk Zainstaluj.

UWAGA! Należy przy tym pamiętać, że są to wtyczki umożliwiające integrację - aby z nich korzystać konieczne jest wcześniejsze założenie konta na platformie płatności elektronicznych!

Z poziomu vendero przy pierwszym uzupełnianiu danych sugerowane jest wypełnienie pierwotnie ukrytej zakładki Konfiguracja gdzie znajdować się będą dane płatności wygenerowanej w vendero, w tym czy jest ona aktywna, czy ma tworzyć automatyczne dokumenty, jaki będzie dokument początkowy, jego skrót dokumentu początkowego, przypisaną kategorię oraz odpowiadającą formę płatności z systemu sprzedażowego. Szczegółowe informacje na temat tego modułu znajdują się w e-Pomocy technicznej​.

Wtyczka PayPal stworzy w systemie sprzedażowym GT dwudniową formę płatności o nazwie PayPal widoczną w Widok - Administracja - Słowniki - Płatność kartą przy sprzedaży. W systemie nexo będzie to również nazwa PayPal (widoczna w Konfiguracja - Formy płatności) i rodzaj Karta płatnicza przy sprzedaży.

 

W domyślnie widocznej części wtyczki o nazwie Moduł Integracje należy uzupełnić dane z konta PayPal, czyli Nazwa użytkownika API, Hasło API oraz Podpis API. Należy przy tym pamiętać, że dane te są dostępne z poziomu portalu płatności elektronicznych.

 

Kolejnym etapem jest zapisanie danych poprzez przycisk Zainstaluj i przypisanie formy płatności do odpowiednich sposobów dostaw, dostępnych w Panelu Administracyjnym vendero, na zakładce Ustawienia - Dostawa - Edytuj.

drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię