e-Pomoc techniczna
Rachmistrz i Rewizor nexo – Jak wprowadzić całkowicie zamortyzowany środek trwały w celach ewidencyjnych?
Program: InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo
Kategoria: Środki trwałe
W przypadku dalszego wykorzystywania środka trwałego, który został całkowicie umorzony, należy nadal wykazywać go w ewidencji środków trwałych. Programy Rachmistrz i Rewizor nexo umożliwiają wprowadzenie całkowicie zamortyzowanego środka trwałego właśnie w tym celu.
Aby to zrobić, należy:
1. Dodać kartotekę środka trwałego i dokument przyjęcia OT. Proces ten został opisany w poniższych artykułach e-Pomocy technicznej:
-
Rachmistrz nexo – Jak wprowadzić środek trwały oraz dodać dokument OT?
-
Rewizor nexo – Jak wprowadzić środek trwały oraz dodać dokument OT?
2. Na dokumencie OT zaznaczyć opcję Przyjęty wcześniej i kliknąć odnośnik Historia amortyzacji.

3. W polu Miesiąc pierwszej amortyzacji w programie wskazać styczeń roku następującego po roku zakończenia amortyzacji, np. jeżeli amortyzacja zakończyła się w 2023 roku, należy wskazać styczeń 2024 r. W pozycji Bilans otwarcia uzupełnić wartość dotychczasowego umorzenia środka trwałego oraz pole Wartość amortyzacji sprzed założenia ewidencji na potrzeby JPK_ST i kliknąć Zamknij.

4. Zatwierdzić dokument korzystając z przycisku Zapisz.

Dzięki temu środek trwały będzie wykazywany w Ewidencji środków trwałych i trafi do pliku JPK_ST.

Pomoc zdalna
Nasz konsultant połączy się z Twoim komputerem, by udzielić niezbędnej pomocy.
teleKonsultant
Kupując abonament na teleKonsultanta, zyskujesz telefoniczną pomoc eksperta oraz szereg innych usług.
Forum użytkowników
Wymień się uwagami i doświadczeniami z innymi użytkownikami systemów InsERT.
