Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Rachmistrz nexo – Tworzenie schematu dekretacji dla operacji bankowej krok po kroku

Program: InsERT nexo, Rachmistrz nexo

Kategoria: Dekretacja dokumentów, Schematy

Schematy dekretacji służą do przeprowadzania procesu automatycznej dekretacji dokumentów. Interpretują one dane opisowe zawarte w obrazach księgowych i zgodnie z wprowadzonymi ustawieniami dokonują automatycznych zapisów księgowych w odpowiednich kwotach. W poniższym artykule e-Pomocy technicznej zostanie stworzony schemat dla typu dokumentu Operacja bankowa wpłata. Szczegółowe informacje dotyczące opisu pól znajdują się w innym temacie e-Pomocy t​utaj. W celu stworzenia schematu należy:​

1. Przejść do modułu Dekretacja dokumentów na zakładkę Schematy dekretacji i z górnego menu Dodaj wybrać Schemat dekretacji.​


2. W sekcji Podstawowe wprowadzić Nazwę schematu oraz typ dokumentu Operacja bankowa wpłata


3. Warunek wyboru określa, kiedy program ma użyć schematu dla danego typu dokumentu. Warunek ten dotyczy tylko tych obrazów księgowych (dokumentów do dekretacji), które posiadają przypisany schemat dekretacji „(auto)". Oznacza to, że do takich obrazów ks​ięgowych zastosowany zostanie pierwszy znaleziony schemat, wg numeru „Kolejność" i spełniający warunek określony w „Warunek wyboru". ​Aby t​​​o zrobić, należy kliknąć „drabinkę" i wybrać Okre​śl warunek wyboru.​​ Zasada działania dekretacji automatycznej została opisana t​utaj​.


4. Sekcja Zapis w KPIR służy do określenia, w jaki sposób program ma automatycznie wypełniać pola zapisu utworzonego w wyniku zastosowania schematu dekretacji.​​​ Wypełnić według preferencji.


5. ​​​Wybrać ​Kolumnę, w której powinna pojawić się kwota z operacji bankowej.​


6. Określić, która Kwota powinna zostać użyta​.​​ Zatwierdzić przyciskiem OK.​


7. Po wykonaniu ww. czynności przycisk Zapisz zatwierdzi wprowadzone zmiany, a schemat będzie gotowy do użycia w dekretacji.


Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki