e-Pomoc techniczna
Subiekt GT – Jak stworzyć komplet w programie?
Program: InsERT GT, Subiekt GT
Kategoria: Asortyment
Aby zdefiniować komplet składający się z kilku pozycji towarowych, należy:
1. Na liście modułów odszukać i uruchomić moduł Kartoteki – Towary i usługi. Nad tabelą z towarami kliknąć opcję Dodaj. W oknie dodawania nowej kartoteki Towar, w pierwszej zakładce Podstawowe, zmienić pole Rodzaj na Komplet.

2. Przejść do nowej zakładki Składniki i z lewej strony tabeli ze składnikami kliknąć opcję Dodaj (operację należy powtórzyć dla każdego składnika kompletu). W oknie Składnik kompletu umieścić kursor w polu Nazwa i wybrać z listy istniejących kartotekę składnika (klawisz F2). W polu Ilość wpisać liczbę sztuk składnika kompletu, jaką ma zawierać definiowany komplet i zapisać zmiany przyciskami OK.

3. Aby tak zdefiniowany komplet pojawił się w magazynie, należy jeszcze go zmontować. Aby to zrobić, trzeba zaznaczyć zdefiniowaną kartotekę kompletu na liście (w module Kartoteki – Towary i usługi) i kliknąć opcję Zmontuj (nad tabelą z towarami).

Przykładowo, jako ilość wpisując 5 przy naszym komplecie, program automatycznie pobierze odpowiednią ilość składników potrzebnych do zmontowania danej ilości kompletów.

Pomoc zdalna
Nasz konsultant połączy się z Twoim komputerem, by udzielić niezbędnej pomocy.
teleKonsultant
Kupując abonament na teleKonsultanta, zyskujesz telefoniczną pomoc eksperta oraz szereg innych usług.
Forum użytkowników
Wymień się uwagami i doświadczeniami z innymi użytkownikami systemów InsERT.
