InsERT S.A.

Biuro GT

System wspomagający pracę biura rachunkowego.

Opis zmian (1.17)

Uwaga! Przed instalacją nowej wersji należy koniecznie wykonać pełną archiwizację danych w starej wersji programu. W razie jakiejkolwiek awarii będzie wówczas możliwe przywrócenie starej wersji programu i kontynuowanie pracy. Dodatkowo program w czasie konwersji bazy danych wykonuje kopię starej wersji bazy.

Na końcu niniejszego dokumentu prezentujemy listę najważniejszych zmian do wersji 1.17 programu Biuro GT, zaś poniżej szereg uwag dotyczących instalacji i ulepszenia bazy danych.

Konwersja bazy danych

Uruchomienie programu w wersji 1.17 z podmiotem pracującym w wersji starszej wymaga aktualizacji bazy danych. Konwersja jest automatyczna i odbywa się w czasie otwierania wskazanego podmiotu. Wykonując aktualizację podmiotu, należy mieć świadomość następujących założeń:

 • konwersja bazy danych jest nieodwracalna;
 • aby przeprowadzić konwersję bazy danych należy podać hasło administratora (czyli szefa firmy);
 • konwersja bazy danych wykonuje kopię bazy (odpowiednio ją oznaczając);
 • wersje programu Biuro GT starsze niż 1.17 nie będą potrafiły pracować z nowszą, skonwertowaną bazą danych (również przez sieć);
 • aby pracować z nową wersją bazy danych, należy zainstalować niniejsze ulepszenie na wszystkich komputerach w sieci, które będą korzystały ze skonwertowanej bazy danych.

Kody, rejestracja i aktywacja

Aby skorzystać z pełnej funkcjonalności wersji 1.17, należy przy starcie programu (odpowiedni komunikat) lub w opcji Pomoc-Zarządzanie licencjami-Licencje podmiotu-Aktywuj wpisać (lub pobrać przez Internet) odpowiedni kod aktywacyjny. Kod ten można nabyć u jednego z partnerów Insertu bądź skorzystać z możliwości wykupienia Abonamentu na ulepszenia (również u naszych partnerów).

Nowy sposób dystrybucji ulepszeń związany jest ściśle z unikatowym mechanizmem instalacji i aktywacji ulepszeń zastosowanym w systemie InsERT GT. Mechanizm ten gwarantuje dostęp do wszelkich poprawek i drobnych, bezpłatnych zmian bez ponoszenia dodatkowych kosztów (część z nich, niewymagająca kodu aktywacyjnego, jest dostępna w ulepszeniu bezpłatnie). Natomiast wszystkie nowe możliwości, opcje i moduły dodane do programu Biuro GT będą wymagać specjalnych kodów aktywacyjnych.

Zmiany w wersji 1.17

Poniżej wypisano alfabetycznie wszystkie zmiany w wersji 1.17 programu Biuro GT. Zmiany płatne - wyróżnione czcionką pogrubioną - są umieszczone na początku listy.

 • Umożliwiono kopiowanie schematów importu Rachmistrza GT pomiędzy podmiotami obsługiwanymi przez Biuro GT.
 • W kartotece Kontrahenta, na zakładce Rozliczenia, w ramce Sposób rozliczenia stawki dodano parametr Stawka za obsługę JPK_VAT. Jest ona obsługiwana w mechanizmie generowania faktur za obsługę księgową w Subiekcie GT.
 • W procesie generowania deklaracji VAT dodano możliwość porównywania deklaracji z plikiem JPK_VAT.
 • Wprowadzono obsługę nowych wersji deklaracji skarbowych udostępnionych w wersji 1.50 systemu InsERT GT.
 • W mechanizmie przenoszenia parametrów Podatki i koszty pomiędzy podmiotami w sekcji Roczny limit amortyzacji jednorazowej dodano nowe pola: Wszyscy podatnicy limit dolny i Wszyscy podatnicy limit górny.
 • W mechanizmie przenoszenia parametrów Stałe płacowe pomiędzy podmiotami dodano nowe pole: Kwota emerytury minimalnej.