Aktualności - informacje

Aktualności

Najświeższe wiadomości dotyczące firmy, przydatne informacje dla klientów, komunikaty o promocjach i rozszerzeniach, zmiany w ofercie oraz cennikach, a także nowości w Sklepie InsERT.

Portal Biura - prosta komunikacja biura rachunkowego z klientem

Portal Biura - prosta komunikacja biura rachunkowego z klientem

15 
września
 2020

Portal Biura to wygodna aplikacja webowa, będąca miejscem kontaktu klienta z biurem rachunkowym. Jest w pełni zintegrowana z programami księgowymi, wykorzystywanymi w biurach rachunkowych – Rewizorem i Rachmistrzem GT oraz nexo.

Aplikacja oferuje dwie usługi: Dokumenty oraz Raporty. Obie gwarantują szereg praktycznych funkcji, zarówno dla biur, jak i ich klientów i mogą być wykorzystywane niezależnie od siebie. Sprzedaż obu usług rusza 23 września 2020 r.

 

Co zyskasz jako biuro rachunkowe

 

Korzystając z Portalu Biura błyskawicznie wczytasz odebrane dokumenty do swojego programu księgowego oraz szybko wyślesz klientom raporty finansowo-księgowe. Ponadto poinformujesz ich o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, konieczności dostarczenia istotnych dokumentów, rozliczeniach czy wysyłce raportów. Sam decydujesz o formie powiadomienia, które otrzymuje klient – mogą to być maile lub SMS-y. Dodatkowo zyskujesz stały wgląd w wysłane danemu klientowi raporty, zebrane w jednym miejscu, dzięki czemu możecie je wspólnie analizować w dowolnej chwili. To znacząca oszczędność czasu, zarówno dla samego biura, jak i dla jego klientów.

 

Dokumenty

Dzięki usłudze możesz:

 1. Automatycznie pobierać przesłane przez klienta dokumenty do programów księgowych.
 2. Wygodnie przeglądać je wszystkie w jednym miejscu.
 3. Łatwo wprowadzać otrzymane dokumenty do użytkowanego systemu.
 4. Automatycznie wczytywać dane z faktur (OCR) – aplikacja sama rozpoznaje dane z przesłanego dokumentu, takie jak numer dokumentu, data, kontrahent czy kwota z tabeli VAT, a następnie przenosi je na zapis księgowy podczas jego dodawania.
 5. Automatycznie informować klienta o postępie prac nad danym dokumentem.

 

Raporty

Dzięki usłudze możesz:

 1. Publikować raporty finansowo-księgowe.
 2. Wygodnie przeglądać wysłane klientowi raporty.
 3. Ustawiać automatyczne powiadomienia (mail lub SMS, wybór należy do Ciebie) dla klientów o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, konieczności dostarczenia dokumentów, rozliczenia się z biurem, wysyłki raportów lub odrzuceniu przesłanych dokumentów (i konieczności ich poprawy).

 

 

Co zyskasz jako klient biura

 

Portal Biura pozwala błyskawicznie wysyłać dokumenty do biura rachunkowego, także w formie pliku PDF lub zdjęcia zrobionego za pomocą smartfona, a następnie na bieżąco analizować postęp prac nad nimi. W razie błędu na dokumencie otrzymasz jego zwrot z odpowiednią adnotacją, dzięki czemu będziesz mógł szybko nanieść niezbędne poprawki. Przygotowane przez biuro dane raportowe są do Twojej dyspozycji o każdej porze, a o nadchodzących terminach i czynnościach podatkowo-składkowych przypomni Ci automatyczne powiadomienie, wysyłane mailem lub SMS-em.

 

Dokumenty

Dzięki usłudze możesz:

 1. Błyskawicznie przesyłać do biura rachunkowego poprzez chmurę zdjęcia dokumentów (np. zrobione za pomocą smartfona) oraz dokumenty w formacie PDF. 
 2. Wyczerpująco opisywać przesyłane dokumenty.
 3. Śledzić postęp pracy nad dokumentami.

Raporty 

Dzięki usłudze możesz

 1. Wygodnie przeglądać dane raportowe, udostępniane przez biuro rachunkowe:  
  • podsumowanie Twojej ewidencji VAT oraz zapisów szczegółowych sprzedaży i zakupu, 
  • podsumowanie Twoich ksiąg rachunkowych, w tym również ich poszczególne zapisy (dla księgowości uproszonych),
  • podsumowanie Twoich rozliczeń wraz ze szczegółami zobowiązań i należności, 
  • wynagrodzenia Twoich pracowników, 
  • podsumowanie zobowiązań wobec instytucji prawnych oraz Twoich pracowników, wraz z danymi niezbędnymi do wykonania przelewów. 
 2. Sprawnie operować na udostępnionych przez biuro raportach – filtrować, wyszukiwać oraz sortować, a dla wnikliwszej analizy – eksportować dane (do formatu csv) lub wydrukować je. 
 3. Monitorować nadchodzące terminy ustawowe oraz te wynikających z umowy z biurem (np. termin dostarczenia dokumentów, termin rozliczenia z biurem). 
 4. Otrzymywać powiadomienia o nadchodzących czynnościach poprzez SMS lub pocztę email.

 

 

Ile to kosztuje


Cennik oraz zasady licencjonowania aplikacji znajdziesz na poświęconej jej stronie.