InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

InsERT nexo - Jak wygenerować deklarację zbiorczą na podstawie jednostkowych?

Program: Gratyfikant nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Deklaracje skarbowe i JPK

Deklaracja zbiorcza pozwala na przygotowanie zbiorczej wysyłki wybranych deklaracji.​ Aby wygenerować deklarację zbiorczą na podstawie deklaracji jednostkowych, należy:

1. Przejść do modułu Deklaracje skarbowe i JPK, następnie zaznaczyć deklaracje na liście. Należy zwrócić uwagę, aby deklarację były jednego typu.


​2. Po zaznaczeniu deklaracji na liście wybrać z górnego menu Wysyłka elektroniczna - Utwórz deklarację zbiorczą.


3. Na zakładce Podstawowe należy wskazać typ przygotowywanej do zbiorczej wysyłki deklaracji (PIT-11 lub PIT-40 albo PIT-8C), okres, za jaki obowiązuje oraz wersję, w jakiej jest wystawiona.

Korzystając z funkcji znajdujących się w menu Wysyłka elektroniczna dla przygotowanego do wysłania pakietu deklaracji, można m.in.:

  • wygenerować dokument elektroniczny

  • ​opatrzyć go podpisem elektronicznym (kwalifikowanym lub niekwalifikowanym)

  • opatrzyć go numerem referencyjnym

  • wydrukować poświadczenie odbioru.

 

Zapisana deklaracja będzie widoczna na zakładce Zbiorcza wysyłka deklaracji. W przypadku, gdy jest ona niewidoczna, należy kliknąć Więcej i uaktywnić zakładkę.


W celu wysłania deklaracji zbiorczej należy zaznaczyć deklarację, kliknąć górne menu Wysyłka elektroniczna, następnie wybrać jedną z opcji - Złóż podpis kwalifikowany i wyślij lub Złóż podpis niekwalifikowany i wyślij.drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię