Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Subiekt nexo – Jak dodać rozbieżności od zamówienia?

Program: InsERT nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Dokumenty, Magazyn



W programie Subiekt nexo PRO istnieje wydzielony moduł do rozliczeń rozbieżności, które powstają przy przyjęciach magazynowych. Podczas przyjmowania towaru na magazyn pojawiają się takie sytuacje, w których ilość towaru dostarczonego rzeczywiście nie jest zgodna z dokumentem wystawionym przez dost​awcę. Pewna część towaru może być również uszkodzona lub niezgodna z oczekiwaniami odbiorcy. W takiej sytuacji podczas wprowadzania do Subiekta nexo dokumentu przyjęcia można zaznaczyć pozycje, które np. nie spełniają oczekiwań, dostarczono inną ilość, niż rzeczywiście przyjęto na magazyn.

W tym celu należy:

1. Przejść do modułu Przyjęcia, a na​stępnie w górnym menu kliknąć Dodaj i wybrać Przyjęcie zewnętrzne (zdjęcie 1). Dla automatycznych przyjęć generowanych na podstawie faktur zakupu trzeba wybrać opcję Popraw (zdjęcie 2).

zdjęcie 1

 

zdjęcie 2

 

2. Po dodaniu na dokumencie towarów kliknąć „drabinkę” przy towarze i wybrać Rozbieżności.

W oknie dostępne są operacje (w górnym menu oraz w postaci hiperlinków) powalające na:

  • przepisanie ilości przyjętej do ilości na pozycji dokumentu 

  • usunięcie wszystkich różnic (wyzerowanie rozbieżności).

Kolejnym krokiem jest wpisanie Różnicy, która zostanie dodana na magazyn, a także wybranie Przyczyny niezgodności, Sposobu rozliczenia i Opisu. Zmiany zatwierdzić przyciskiem Zamknij.


 ​

4. Po zapisaniu dokumentu PZ przejść na zakładkę Rozbieżności, a następnie z górn​ego menu wybrać jedną z opcji rozliczenia:

  • Rozlicz – automatycznie rozlicza zaznaczone rozbieżności zgodnie z określonym sposobem. W przypadku gdy zaznaczone pozycje mają różne sposoby obsługi rozbieżności, program nie wykona tej akcji.

  • Rozlicz jako – jeśli zaznaczone pozycje mają różne sposoby obsługi rozbieżności, można wymusić rozliczenia za pomocą innego dokumentu.

​​​




Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki