InsERT S.A.

Aktualności biznesowe

Maj
15
2019

Małe firmy, duże zmiany - darmowe konferencje dla przedsiębiorców

Małe firmy, duże zmiany - darmowe konferencje dla przedsiębiorców

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizują w maju i czerwcu 20 spotkań z przedsiębiorcami w większych miastach Polski. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS, poznać ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych zmian dla firm, które weszły w życie w ostatnim czasie.

To już druga edycja cyklu konferencji  dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Będą okazją do tego, by dowiedzieć się m.in. jakie gwarancje daje Konstytucja Biznesu oraz jakie uprawnienia przysługują przedsiębiorcom podczas kontroli. Osoby, które przymierzające się do założenia firmy dowiedzą się, z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a mniejsi przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u.

Prowadzący spotkania przybliżą ofertę Punktu Informacji Przedsiębiorcy, pokażą, jakie sprawy można załatwić online w CEiDG, w jaki sposób sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta oraz jak przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie.

Omówione zostaną również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych oraz znaczenie uregulowania kwestii sukcesji w firmach. W programie nie zabraknie także Pracowniczych Planów Kapitałowych, których zasady zostaną omówione krok po kroku.

W pierwszej edycji cyklu konferencji, który odbył się w zeszłym roku, wzięło udział prawie 6 tys. przedsiębiorców. W zebranych wówczas ankietach oraz w rozmowach z przedsiębiorcami pojawiły się nowe propozycje usprawnień dla firm. Część z nich została uwzględniona przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przy projektowaniu regulacji, które weszły w życie 1 stycznia 2019 roku.  

Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji, będą mogli skorzystać z punktów informacyjnych, w których organizatorzy i partnerzy cyklu będą udzielać indywidualnych konsultacji. Będzie można tam uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem biznesu. Ponadto przedstawiciele PARP odpowiedzą na pytania związane z ofertą wsparcia polskich przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz usługami Centrum Rozwoju MŚP.

Szczegółowy harmonogram spotkań oraz informacje na temat konferencji i zmian dla firm można znaleźć na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl.

Na stronie znajduje się też formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić, żeby wziąć udział w konferencji w dogodnym dla siebie terminie i miejscu.