Aktualności - informacje

Aktualności

Najświeższe wiadomości dotyczące firmy, przydatne informacje dla klientów, komunikaty o promocjach i rozszerzeniach, zmiany w ofercie oraz cennikach, a także nowości w Sklepie InsERT.

Ważne zmiany w najnowszej wersji mikroSubiekta

Ważne zmiany w najnowszej wersji mikroSubiekta

Najnowsza wersja 9.0 programu mikroSubiekt zawiera bardzo ważne zmiany funkcjonalne, dzięki którym Twoja firma wypełni swoje obowiązki wobec fiskusa.

 

 

 

 

 

Zmiany wprowadzone w wersji 9.0 mikroSubiekta

 

 • możliwość nadawania obowiązkowych oznaczeń dla JPK_VAT
  Od 1 października 2020 obligatoryjne będzie nadawanie dokumentom oznaczeń związanych z obrotem towarami z 13 szczególnie wrażliwych grup produktowych oraz oznaczeń dotyczących procedur. Dzięki temu fiskus będzie mógł prowadzić dokładniejszą analizę i kontrolę transakcji. W związku z tym na dokumentach dodano nowe okno, które umożliwia nadawanie tych oznaczeń (zakładka Tabela VAT/Oznaczenia dla JPK_VAT). Nowe oznaczenia można także skonfigurować jako domyślne dla wszystkich typów dokumentów obsługiwanych przez mikroSubiekta: w Parametrach programu w zakładce Inne (przycisk Oznaczenia dla JPK_VAT).
 • usprawnienie współpracy z biurem rachunkowym
  Wykonano zmiany w generowaniu pliku epp, który służy m.in. do wysyłania danych z programu do biura rachunkowego. Do pliku przenoszone są także oznaczenia JPK_VAT.
 • możliwość generowania plików JPK_V7M i JPK_V7K
  W module e-Sprawozdawczość JPK_VAT umożliwiono generowanie plików JPK_V7M i JPK_V7K, które od 1 października zastąpią deklarację VAT-7 oraz dotychczasowe struktury JPK_VAT. Generowanie plików w nowej strukturze można wykorzystać do wymiany informacji z programami księgowymi, z którymi pracuje np. biuro rachunkowe.

 

Zarchiwizuj dane

Pamiętaj, by przed instalacją nowej wersji koniecznie wykonać pełną archiwizację danych w starej wersji programu. W razie jakiejkolwiek awarii będziesz mógł przywrócić starą wersję programu i kontynuować swoją pracę.

Zrób konwersję bazy danych

Uruchomienie programu w wersji 9.0 wymaga aktualizacji bazy danych. Konwersja jest automatyczna. Wykonując aktualizację pamiętaj, że:

 • konwersja bazy danych jest nieodwracalna;
 • wersje mikroSubiekta starsze niż 9.0 nie będą potrafiły pracować z nowszą, skonwertowaną bazą danych (również przez sieć).

 

Kup aktualizację

Najnowszą wersję 9.0 mikroSubiekta w cenie 99 zł netto można kupić w dowolnym punkcie sieci naszych Partnerów oraz kontaktując się z Działem Sprzedaży InsERT.