InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Rachmistrz i Rewizor nexo - Czym jest i jak działa usługa Dokumenty?

Program: Biuro nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Usługa Dokumenty

​Pro​gramy linii nexo umo​żliwią przetestowanie modułu Dokumenty. Ze względu na to, iż ww. moduł znajduje się w Laboratorium, zalecane jest wcześniejsze wyko​​nanie archiwizacji, informację jak ją wykonać można znaleźć tutaj​.

Działająca w trybie podstawowym usługa Dokumenty wspomaga skuteczną komunikację i współpracę w firmie. Dzięki usłudze Dokumenty możliwe jest pobieranie przekazanych za pomocą portalu Dokumenty dokumentów w formie plików pdf lub zdjęć, prosto do programów księgowych InsE​RT nexo. W jednym ​miejscu można analizować przesłane dokumenty, dodawać na ich podstawie zapisy księgowe lub wyjaśnić z klientem wątpliwości odnośnie dokumentu. Dodatkowo istnieje również możliwość uruchomienia trybu rozszerzonego, który służy do tworzenia i obsługi elastycznej ścieżki przepływu dokumentów, przeznaczonych do zaksięgowania, wewnątrz przedsiębiorstwa. Informację, jak uruchomić tryb rozszerzony można znaleźć tutaj​.

UWAGA!! Do korzystania z modułu Dokumenty niezbędne jest posiadanie aktywnego abonamentu oraz podłączonego Konta InsERT.

W celu aktywacji modułu Dokumenty należy:

1. Na klawiaturze wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Spacja i wpisać mnemonik XX.

 

2. Włączyć funkcję Dokumenty.

 

3. Zezwolić na ponowne logowanie i zalogować się do podmiotu.

 


Aby dodać dokument na podstawie danych przesłanych przez pracowników, należy:

1. Przejść do modułu Dokumenty, zaznaczyć przesłany dokument, następnie z górnego menu wybrać jeden z widocznych typów dokumentów lub kliknąć Wprowadź dokumenty (po wybraniu tej opcji program zapyta jaki typ dokumentu za zostać wprowadzony)​. W opisywanym przykładzie została wybrana sprzedaż VAT.​

 

Podczas dodawania zapisu przesłany dokument jest cały czas widoczny na ekranie, co pozwala na szybkie wprowadzenie niezbędnych danych.

 

​Informację, w jaki sposób przesłać dokumenty przez usługę Dokumenty można znaleźć tutaj​.

Informację, w jaki sposób przesłać jednocześnie kilka dokumentów prze​​z usługę ​Dokumenty+ można znaleźć tutaj​.
drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię