InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

InsERT GT - Zmiana certyfikatu JPK

Program: InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT

Kategoria: Instalacja

​​W dniu 23.08.2019 ​ Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. Nowy certyfikat obowiązu​je od dnia opublikowania.​​ 

Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu.

W dniu 27.08.2019 został wydany komunikat informujący o tym, że organy podatkowe nie będą rozpoczynać postępowań karnych skarbowych za nieterminowe złożenie pliku JPK_VAT za lipiec, jeśli zostanie on przesłany do 2 września 2019 r. 

Dodatkowo podatnicy, którzy prześlą plik JPV_VAT za lipiec do 2 września 2019 r. nie muszą składać w tej sprawie żadnych wyjaśnień do urzędów skarbowych. Pełną treść komunikatu można znaleźć tutaj​.

W celu wysyłki pliku JPK_VAT przy pomocy aktualnego certyfikatu należy zastosować się do jednej z poniższych instrukcji.

Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wys​łany:

  1. Należy zaktualizować InsER​T GT do najnowszej wersji;
  2. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.​​​

Jeżeli plik został już wysłany, należy:​

  1. Sprawdzić status pobrania UPO;
  2. Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki:
  3. Zaktualizować InsER​T GT do najnowszej wersji​;​​​​​
  4. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.

Pragniemy również przypomnieć, iż JPK_VAT można także wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej.​​​​drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię