InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

InsERT nexo - Zmiana certyfikatu JPK

Program: Biuro nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo

Kategoria: Instalacja

​​W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania.

Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. ​Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu.

Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany:

  1. Należy uaktualnić InsERT nexo do wersji 26.1.1 (o ile zainstalowana jest wcześniejsza wersja programu)
  2. Zainstalować Rozszerzenie p​rogramowe – certyfikat JPK_VAT przeznaczone do wersji 26.1.1
  3. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.​


Jeżeli plik został już wysłany:

  1. Należy sprawdzić status pobrania UPO;
  2. Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki;
  3. Uaktualnić InsERT nexo do wersji 26.1.1​ (o ile zainstalowana jest wcześniejsza wersja programu);
  4. Zainstalować Rozszerzenie programowe – certyfikat JPK_VAT​ przeznaczone do wersji 26.1.1;
  5. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.​​

UWAGA! Rozszerzenie programowe działa wyłącznie na wersji 26.1.1 InsERT nexo​, więc zanim zostanie zainstalowane konieczna jest aktualizacja wszystkich wykorzystywanych podmiotów do w/w wersji. Zalecane jest również wykonanie archiwizacji podmiotów. Podczas aktualizacji nikt nie może być zalogowany do podmiotu.

Aby zainstalować rozszerzenie prog​ramowe, nale​ż​​y:

1. Pobrać plik instalacyjny dostępny ​ tutaj.

2. Otworzyć pobrany plik CertyfikatJPKVAT-26.1.1.3034-instalator​. Przypominamy, że podmioty muszą być w wersji 26.1.1 przed przystąpieniem do instalacji.

3. Po przeczytaniu informacji przejść Dalej. Szczególną uwagę należy zwrócić na informację, że wysyłane pliki JPK_VAT będzie trzeba wygenerować na nowo po instalacji rozszerzenia (bądź usunąć ich postać elektroniczną i wygenerować ją na nowo).


4. Kolejnym krokiem będzie logowanie do serwera SQL. Należy kliknąć Dalej, a następnie zalogować się do serwera. Domyślnie program podpowiada główną instancję SQL. Jeżeli program był instalowany metodą standardową, użytkownikiem serwera jest sa, a hasło jest puste. Sposób weryfikacji serwera został opisany tutaj​.5. Po instalacji rozszerzenia programowego na podmiotach kliknąć Zakończ.drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię