Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

Konfiguracja podstawowych parametrów Rewizora GT

Program: InsERT GT, Rewizor GT

Kategoria: Dane podmiotu, Ewidencje VAT, Numeracja, Parametry

​Ustawienia dotyczące większości modułów programu są dostępne w jednym zbiorczym module Administracja  Parametry. Przed rozpoczęciem pracy z programem warto sprawdzić, czy każdy z parametrów odpowiada specyfice pracy.



Aktualizacje biznesowe

Parametr odpowiada za pobieranie kursów walut i parametrów dodatkowych. Domyślnie pobieranie jest wyłączone, użytko​wnik może to przełączyć na jedną z dostępnych opcji.



Dane podmiotu

Jeden z ważniejszych parametrów w programie. W przypadku, gdy podczas Kreatora wdrożeniowego nie zostaną wypełnione wszystkie dane, można je uzupełnić w tym parametrze. Na zakładce Podstawowe, Dodatkowe i Rejestracja należy uzupełnić informacje o firmie. Zakładka Działalność służy do wyboru urzędu skarbowego, formy prawnej, wskazania osoby fizycznej do deklaracji (osobny temat e-pomocy dostępny tutaj) i wyboru typu/rodzaju prowadzonej działalności. Na zakładce Podatki znajdują się ustawienia dotyczące podatku VAT oraz VAT UE(osobny temat e-pomocy dostępny tutaj).



Dekrety księgowe

Parametry dotyczące tego, jak program zachowa się przy ręcznym wprowadzaniu nowego dekretu oraz zapisu VAT powiązanego z tym dekretem.



Ewidencje VAT

Znajdują się tu wszystkie istotne parametry dotyczące ewidencji zakupu i sprzedaży, m.in.: Zapisy powiązane (osobny temat e-pomocy dostępny tutaj), przypadek szczególny (dodatkowy temat "Jak wprowadzić fakturę za zakup paliwa do ewidencji VAT"), sortowanie zapisów na wydrukach i w ewidencji.



Lata obrotowe

Parametr służący do tworzenia kolejnych/poprzednich lat obrotowych, wyboru wariantu RZS i PP i sposobu rozliczania CIT.



Numeracja dokumentów

Zbiór parametrów dotyczących numeracji dekretów, faktur wewnętrznych i innych typów dokumentów.



Temat należy do Zbioru zagadnień e-Pomocy istotnych przy konfigurowaniu i rozpoczęciu pracy z Rewizorem GT.

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki