Programy dla firm - InsERT
Wróć do wyszukiwarki

e-Pomoc techniczna

InsERT nexo – Jak wygenerować plik Elixir na podstawie dyspozycji bankowych?

Program: Gratyfikant nexo, InsERT nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Subiekt nexo

Kategoria: Bank, Eksport danych

​Aby wygenerować plik z dyspozycjami bankowymi, należy:

1. Przejść do modułu Bank, następnie na ​​zakładkę Dyspozycje bankowe, zaznaczyć pozycje, które mają zostać wysłane i z górnego menu Bankowość elektroniczna wybrać Wyślij do pliku.

 

2. W oknie należy wskazać Rodzaj wysyłki, (jeżeli na liście nie widnieje dedykowany Elixir, należy wskazać Elixir – IBAN. Elixir ten obsługiwany jest przez większość banków). W polu Nazwa pliku trzeba wskazać miejsce, gdzie zapiszę się plik z danymi.

 

3. W Opcje zapisu należy wybrać Utwórz plik, gdy jest to nowy plik z dyspozycjami lub Dołącz do istniejącej zawartości w momencie, którym istniejący plik ma zostać zaktualizowany o nowe polecenia przelewu. Przycisk OK stworzy plik.

 

4. Po wygenerowaniu pliku program zmieni status dyspozycji bank​owych na W realizacji. Uwaga! Jeżeli w programie dodatkowo pobierane są wyciągi bankowe z pliku MT940 z parsera dedykowanego dla danego banku wtedy program sam powiąże operacje bankowe wypłat z dyspozycjami i zmieni status na Wykonana(jeżeli dyspozycja była generowana na podstawie faktury zakupu, dopiero po zmianie na ten status zostanie ona rozliczona) w innym wypadku status trzeba zmienić ręcznie poprzez wejście w górne menu Operacje i Zmień status.​

 

5. W oknie Zmiana statusu wskazać Nowy status oraz Data realizacji (fot. A). Jeżeli po zmianie statusu na Wykonana program ma tworzyć operacje bankowe, należy to zdefiniować w Parametrach bankowości (fot. B). Standardowo program nie tworzy operacji bankowych po zmianie statusu na Wykonana. Po wskazaniu statusu oraz daty realizacji przycisk Ok przejdzie do podsumowania.

A)

 

 B)


6. W podsumowaniu zweryfikować, dla jakich dyspozycji status zostanie zmie​​​niony, a następnie zatwierdzić okno przyciskiem Wykonaj.

 

Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię
drukujWróć do wyszukiwarki