InsERT S.A.
e-pomoc techniczna

e-pomoc techniczna

Przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź serwera.

Program: Gestor GT, Gratyfikant GT, InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT

Kategoria: Obsługa

​W niektórych przypadkach program nie będzie wstanie wykonać przez nas poleconych poleceń czy wczytać wybranych informacji. Dzieje się tak ze względu na to iż przy wczytywaniu dużego zakresu danych serwer nie jest w stanie ich przetworzyć w oczekiwanym przez program czasie. Domyślnie jest to 30 sekund.

Problem ten może się pojawiać przy:

- Wczytywaniu/przenoszeniu bilansu otwarcia z komunikatem "Nie udało się załadować listy."

- Wyliczaniu zestawień

- Przeprowadzaniu odbudowy indeksów w Programie serwisowym

Aby rozwiązać ten problem należy wybrać jedno z dwóch rozwiązań:

Rozwiązanie A

1. Zmniejszyć zakres danych do przetworzenia przykładowo zawężając okres wyliczania zestawienia, którego wyliczenie się nie powiodło.

Rozwiązanie B

1. Na klawiaturze kliknąć kombinację klawiszy WIN+R lub przejść przez Menu start - Uruchom. W otwartym oknie w polu Otwórz należy wpisać regedit, a następnie kliknąć OK.


2. Odnaleźć ścieżkę HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\dbman\1.0\Connection Properties i dodać nową wartość DWORD (32bit).


3. Nową wartość należy nazwać: Command Timeout, wybrać system dziesiętny, a w polu Dane wartości wpisać maksymalną liczbę sekund jaką program będzie przetwarzał dane np. 180 sekund. Wartość 0 spowoduje zupełne wyłączenie ograniczenia czasowego na odpowiedź serwera. Po zakończeniu operacji należy ponownie uruchomić program.


Wyłączenie czasu oczekiwania może niekorzystnie wpływać na działanie programu - jeśli serwer nie odeśle informacji np. na skutek awarii, program będzie nieustannie czekać na odpowiedź.


drukuj
Czy artykuł był pomocny?TAKNIE

Dlaczego artykuł oceniasz jako nieprzydatny?

Dziękujemy za opinię