InsERT S.A.

Aktualności prawne

16.03.2020

Przesunięty terminy wdrażania PPK w średnich firmach

Przesunięty terminy wdrażania PPK w średnich firmach

W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego przedłużono okresy wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych w średnich firmach, czyli zatrudniających od 50 do 249 pracowników. Poinformował o tym Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest odpowiedzialny za wdrażanie PPK.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju przesunął dwie daty:

  • z 24 kwietnia 2020 na 27 października 2020 – termin zawarcia umowy o zarządzanie (umowa między przedsiębiorcą zatrudniającym pracowników a wybraną instytucją finansową),
  • z 11 maja 2020 na 10 listopada 2020 – termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK (umowa o prowadzenie PPK w imieniu i na rzecz pracowników z instytucją finansową, z którą została zawarta umowa o zarządzanie PPK).

Zdaniem Pawła Borysa, pomoże to przedsiębiorcom, którzy obecnie działają w wyjątkowych okolicznościach i zapewni bezpieczne przeprowadzenie szkoleń i kampanii dla pracowników. To dobra wiadomość dla średnich firm, które miały problemy z wdrażaniem programu.

Pracownicze Plany Kapitałowe to program długoterminowego oszczędzania, który ruszył w lipcu 2019 r. Gromadzone oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Obecnie reforma obejmuje duże firmy (powyżej 250 pracowników), a do 2021 r. PPK mają działać w większości firm w Polsce.

Wszystkie informacje dotyczące PPK można znaleźć na stronie encyklopediappk.pl.