InsERT S.A.

Aktualności: oprogramowanie InsERT

Maj
11
2017

Uprość sobie życie – o kompletowaniu w Subiekcie nexo

Uprość sobie życie – o kompletowaniu w Subiekcie nexo

Sprzedaż produktu, który składa się z kilku elementów, to często problem z wpisywaniem poszczególnych składowych na fakturę i ściąganie ich ze stanu magazynowego. Ale nie w Subiekcie nexo. Witaj funkcjo kompletowania!

Tworzenie kompletu to nic innego, jak mała wewnętrzna produkcja. Sprzedaż kuchni na zamówienie, handel sprzętem komputerowym, montaż systemów klimatyzacyjnych – na produkt końcowy składają się różne urządzenia, meble, akcesoria, etykiety. Każdy z tych elementów trzeba oddzielnie zafakturować, zdjąć z magazynu itd. Moduł kompletowania w Subiekcie nexo większość pracy wykonuje sam.

Wystarczy stworzyć w programie nowy towar, który jest końcowym produktem sprzedawanym klientowi. W jego zakładce trzeba wpisać wszystkie składowe. Sprawa jest szczególnie prosta, gdy zawsze używa się tych samych elementów. Raz stworzony komplet zostaje w programie i kiedy ponownie klient kupuje towar o takich samych składowych – jednym kliknięciem wprowadza się dany komplet (lub dowolną ich liczbę) na magazyn.

Ta funkcja jest równie przydatna także przy sprzedaży produktów na indywidualne zamówienie. Po stworzeniu nowego towaru wystarczy włączyć funkcję montowania kompletu. Subiekt nexo automatycznie zdejmie składniki kompletu ze stanu magazynowego (RW – rozchód wewnętrzny), a na magazyn wprowadzi komplet (PW – przychód wewnętrzny).