InsERT S.A.

Aktualności biznesowe

Lis
09
2017

Wtorki z JPK dla mikrofirm

Wtorki z JPK dla mikrofirm

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą prowadziły szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Na spotkaniach urzędnicy pokażą, jak tworzyć, generować i przesyłać ewidencję VAT w postaci JPK. Od 1 stycznia 2018 pliki JPK_VAT będą musiały wysyłać fiskusowi także mikrofirmy.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zorganizowały ogólnopolską akcję szkoleniową dla mikrofirm. We wtorki 7, 14, 21 i 28 listopada przedsiębiorcy mogą nauczyć się, jak zgodnie z wytycznymi raportować organom podatkowym prowadzoną ewidencję VAT, czyli rejestr sprzedaży i zakupów.

Od 1 stycznia 2018 do grona podatników, którzy mają ten obowiązek, dołączy około 1,5 mln mikroprzedsiębiorców. Będą musieli przesyłać ewidencję VAT jako Jednolity Plik Kontrolny. Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za konkretny okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy.

- Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego uruchamiamy cykl szkoleń na temat JPK. Zapraszam wszystkich mikroprzedsiębiorców do urzędów skarbowych i do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników KAS – mówi Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa KAS.

Szkolenie można przejść w dowolnym urzędzie skarbowym na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje o godzinach i miejscach spotkań będą publikowane na stronach internetowych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.