InsERT S.A.

Aktualności biznesowe

Sie
07
2019

Nowe ułatwienia dla biznesu

Nowe ułatwienia dla biznesu

Przyjęty przez rząd Pakiet Przyjazne Prawo (PPP) zakłada m.in. wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, prawo do błędu dla mikro, małych i średnich firm w pierwszym roku działalności, ochronę konsumencką, a także ułatwienia dla rzemiosła. Przepisy mają wejść w życie od 1 stycznia 2020 roku.

 

Projekt, który odnosi się do wielu różnych branż, przygotowało Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości. Jego główne założenia to wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie celem wzmocnienia pozycji polskich portów w konkurencji z zagranicznymi; prawo do błędu przez pierwszy rok działalności dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców; ochrona konsumencka, czyli m.in. prawo do reklamacji, dla przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG; ułatwienia dla rzemiosła, takie jak umożliwienie zakładania spółek, bez utraty statusu rzemieślnika.

Jadwiga Emilewicz, minister technologii i przedsiębiorczości zapewnia, że celem PPP jest stworzenie lepszych warunków do rozwoju mikro, małych i średnich firm

- Naszym przedsiębiorcom musimy oferować co najmniej tak dobre warunki rozwoju, jakie gwarantują inne państwa UE – tłumaczy.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r., z wyjątkiem niektórych artykułów, które zaczną obowiązywać w innych terminach.