InsERT S.A.

Aktualności biznesowe

Lut
12
2018

Pozyskaj pieniądze na rozwój firmy

Pozyskaj pieniądze na rozwój firmy

W lutym uruchomionych zostanie 15 nowych konkursów, w ramach których przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie na rozwój swojej działalności – informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wnioski można składać także w 51 innych, trwających już konkursach.

O środki mogą ubiegać się przede wszystkim mikro, małe i średnie firmy, działające w obszarze nowych technologii, energetyki czy badań i rozwoju.

Pod koniec lutego wystartuje nabór na projekty, które mają pomóc firmom w uzyskaniu prawnej ochrony własności przemysłowej. Wsparcie będzie można pozyskać również na realizację ochrony prawa własności, jeśli toczy się postępowanie w tej sprawie. Dofinansowanie do projektu może wynieść maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych.

Inny konkurs, dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, dotyczy realizacji inwestycji technologicznych. Chodzi o projekty, które mają na celu zakup i wdrożenie własnej technologii, której zastosowanie będzie prowadzić do wytwarzania nowych lub ulepszonych produktów. W tym wypadku firmy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 75% kwalifikowanych inwestycji.

Do końca lutego mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą także składać wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych produktów. Wsparcie pozwoli pokryć wydatki inwestycyjne, usługi doradcze czy prace rozwojowe.

Więcej informacji: www.miir.gov.pl/strony/aktualnosci/rozwijaj-swoja-firme-z-funduszami-europejskimi-ponad-60-mozliwosci-dla-firm-w-lutym/