Aktualności - informacje

Aktualności

Najświeższe wiadomości dotyczące firmy, przydatne informacje dla klientów, komunikaty o promocjach i rozszerzeniach, zmiany w ofercie oraz cennikach, a także nowości w Sklepie InsERT.

e-Dokumentacja w programach kadrowych Insertu

e-Dokumentacja w programach kadrowych Insertu

Od 1 stycznia 2019 obowiązują nowe przepisy dotyczące przechowywania akt pracowniczych. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z Gratyfikanta nexo i Gratyfikanta GT mogą swobodnie prowadzić elektroniczną dokumentację kadrową, a dzięki e-Archiwizacji bezpiecznie przechowywać wymagane kopie zapasowe.

Od początku roku zmieniły się zasady archiwizowania dokumentacji pracowniczej. Do tej pory obowiązkowo trzeba było przechowywać akta w formie papierowej aż przez 50 lat. Ten okres został skrócony do 10 lat, a dodatkowo papier można zastąpić formą elektroniczną.

Gratyfikant nexo (od wersji 24) i Gratyfikant GT (od wersji 1.56) pozwalają sprawnie pracować z e-aktami. Programy umożliwiają:

  • wysyłkę do ZUS raportów informacyjnych,
  • przechowywanie dowolnych dokumentów, np. umów o pracę, 
  • wysyłanie deklaracji ZUS, 
  • eksport dokumentacji w formie skompresowanego folderu, 
  • wydawanie pracownikom kopii ich e-akt.

Bezpieczne kopie dzięki e-Archiwizacji

Nowe przepisy nakazują też przedsiębiorcom stosowanie powszechnie uznanych metod i środków ochrony prowadzonej dokumentacji elektronicznej. Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczania danych jest tworzenie kopii zapasowych, co umożliwia usługa e-Archiwizacji. Dzięki niej dokumenty przechowywane są online z wykorzystaniem chmury i w razie konieczności mogą być przekazywane w formie skompresowanego archiwum. Wszystkie szczegóły dotyczące e-Dokumentacji i ich obsługi w programach Insertu można znaleźć na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

Jak kupić

e-Archiwizację można nabyć w dowolnym punkcie sieci naszych Partnerów lub kontaktując się z Działem Sprzedaży InsERT: dzwoniąc pod numer 71 78 76 110 albo wysyłając e-maila na adres asp@insert.com.pl.