InsERT S.A.

O firmie

InsERT od ponad 25-ciu lat tworzy programy dla małych i średnich firm. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ok. 240 pracowników, a wśród jego produktów znajdują się m.in. systemy do obsługi sprzedaży, księgowości, kadr i płac, ułatwiające prowadzenie e-sklepu czy fakturowanie online, a także kompleksowy system ERP.
Liczba sprzedanych przez firmę licencji przekroczyła już 700 tys., co czyni z Insertu największego producenta oprogramowania dla MŚP w Polsce.


  • 26 lat firmy
  • 240 pracowników
  • nr 1 w Polsce
  • 700tys. sprzedanych licencji

Nasi pracownicy

InsERT to przede wszystkim pracownicy. Sukces naszej firmy nie byłby możliwy bez ich motywacji i zaangażowania, jak również łączących ich relacji - nie tylko w pracy, ale również poza nią. Wspólnie ze wszystkimi działami stworzyliśmy InsERT Team, składający się m.in. z drużyny piłkarskiej oraz biegaczy. Co roku organizujemy wewnątrz firmy Dzień Hotlinera oraz Dzień Sportowca. Zaczynaliśmy jako mała firma rodzinna, w której najważniejsza jest dobra atmosfera i wzajemny szacunek – i tego się trzymamy. Nad jakością naszych programów i ich jak najlepszym dopasowaniem do potrzeb małych i średnich firm czuwa wykwalifikowana kadra specjalistów, która na bieżąco śledzi zarówno zmieniające się wymagania rynkowe, jak i formalne.

Aktualnie firma składa się z 19 działów, które są odpowiedzialne m.in. za tworzenie oprogramowania, rozwój, sprzedaż i marketing, prowadzenie analiz, księgowość, HR, szkolenia, wsparcie partnerów oraz opiekę posprzedażową. To właśnie dzięki dobrej współpracy między poszczególnymi pionami firmy możemy wciąż stawiać przed sobą coraz ambitniejsze cele. Każdy sukces naszej firmy jest sukcesem wszystkich pracowników, dlatego zawsze świętujemy je wspólnie 😊

Historia sprzedaży

1991

W 1991 r. Jarosław Szawlis, obecny prezes Insertu, stworzył Subiekta – komputerowy system sprzedaży, który szybko stał się hitem wśród programów sprzedażowo-magazynowych dla małych i średnich firm.

Wkrótce ofertę firmy uzupełniły kolejne programy: Rachmistrz (komputerowa księga przychodów i rozchodów), Rewizor (system finansowo-księgowy), Kasiarz (system obsługi kas fiskalnych), Gratyfikant (system kadrowo-płacowy) oraz Fabrykant (system wspomagania produkcji).

1999

W 1999 r. odbyła się premiera najpopularniejszych programów Insertu - Subiekta, Rachmistrza i Rewizora
w wersji dla Windows. Trzy lata później – w kwietniu 2002 roku – liczba sprzedanych licencji przekroczyła 150 tys.

2003

W 2003 r. premierę miał system InsERT GT - zintegrowany pakiet programów Subiekt GT oraz Rachmistrz GT, pracujący na platformie Microsoft SQL Server 2000. Rok później InsERT miał na koncie ponad 200 tys. sprzedanych licencji.

2004

Na początku 2004 roku wszystkie programy Insertu zostały przystosowane do wymogów Unii Europejskiej. W tym samym roku premierę miał kolejny system linii GT, przeznaczony do obsługi finansów i księgowości Rewizor GT. W roku 2005 firma świętowała sprzedaż 250-tysięcznego pakietu.

2007

2007 r. okazał się dla Insertu przełomowy - liczba sprzedanych licencji przekroczyła 300 tysięcy, co stanowiło najlepszy wynik wśród producentów oprogramowania dla małych i średnich firm w Polsce.

2009

Rok 2009 to czas premiery Gestora GT, czyli elastycznego systemu do zarządzania relacjami z klientem. Z kolei pod koniec 2010 roku liczba sprzedanych licencji przekroczyła 400 tysięcy.

2014

W 2014 r. premierę miała linia nexo, czyli pakiet zintegrowanych ze sobą innowacyjnych programów, w skład którego wchodzą obecnie Subiekt nexo, Rewizor nexo, Rachmistrz nexo, Gratyfikant nexo i Gestor nexo. Rok później InsERT udostępnił vendero – aplikację, dzięki której w kilka minut można założyć własny e-sklep lub firmowy serwis www. Uruchomiono także sklep internetowy Insertu.

2016

W maju 2016 roku InsERT miał na koncie 600 tysięcy sprzedanych licencji, a z jego systemów korzystało już ponad 360 tys. firm. Pod koniec 2016 r. na rynku zadebiutował Subiekt 123, czyli łatwa w obsłudze aplikacja do fakturowania online, którą klienci mogą samodzielnie rozbudowywać o potrzebne moduły i funkcje.

2018

We wrześniu 2018 roku liczba sprzedanych przez producenta licencji przekroczyła 700 tysięcy.

InsERT teraz

Obecnie InsERT jest liderem polskiego rynku systemów dla MŚP. Z naszych rozwiązań korzysta już ponad 420 tys. firm, a z programów sprzedażowych wystawianych jest ponad milion faktur dziennie. Od 2007 r. jesteśmy obecni także w szkolnictwie; decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej programy linii InsERT GT są podstawą
w nauczaniu i egzaminowaniu w ponad 800 szkołach średnich o profilu ekonomicznym. Nasza aktualna oferta to przede wszystkim dwie flagowe linie: InsERT nexo oraz InsERT GT. W obu pakietach znajdują się zintegrowane ze sobą systemy ułatwiające obsługę sprzedaży, księgowości oraz kadr i płac. Dobrze znamy potrzeby MŚP, dlatego dla firm z tego sektora przygotowaliśmy także m.in. kompleksowy system ERP – Navireo, aplikację vendero (która w prosty sposób pozwala tworzyć i zarządzać swoim e-sklepem), a także Subiekta 123 – łatwe w obsłudze narzędzie umożliwiające szybkie wystawianie faktur oraz zarządzanie informacjami o klientach.

Posiadamy ogólnopolską sieć sprzedaży, w skład której wchodzi ok. 2 tysięcy firm partnerskich. Partnerzy, poza sprzedażą naszych programów, prowadzą również szkolenia z ich obsługi. Są także odpowiednio wykwalifikowani, tak by w razie potrzeby móc udzielać klientom wszelkich niezbędnych informacji i porad.

Siedziba

Nasza pierwsza siedziba znajdowała się przy Wybrzeżu Wyspiańskiego we Wrocławiu. Następnie przenieśliśmy się na ulicę Parkową 25, a w styczniu 2002 r. – Kobierzycką 3. Do obecnej siedziby, znajdującej się przy ulicy Jerzmanowskiej 2, wprowadziliśmy się 15 lutego 2010 roku. W takcie realizacji jest budowa kolejnego budynku, który będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej obecnej siedziby.

Nagrody

W ciągu ponad 25-ciu lat istnienia, InsERT zdobył nie tylko uznanie klientów, ale także branży, czego dowodem są liczne publikacje w opiniotwórczych mediach oraz wiele prestiżowych nagród. Przedsiębiorstwo ma na koncie m.in. tytuł Dobrej Marki oraz Lidera Dekady 2004-2014, nagrody IT Champion, Złoty Paragon czy Turbina Polskiej Gospodarki, a także szereg certyfikatów Solidnej Firmy oraz Złotych Laurów Konsumenta.